Raamatukoguhoidjate tunnustamine

28. veebruar oli Põlvamaale  erakordne päev: Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kõnekoosolekul  Eesti Rahvusraamatukogus tunnustati kolme meie maakonna tublit raamatukoguhoidjat.

Reet Kappo

Reet Kappo pälvis  Eesti  Raamatukoguhoidjate Ühingu teenetepreemia, mis on hinnatuim autasu eesti raamatukogunduses.  Reet Kappo töötas raamatukogunduses aastatel 1966-2019, neist 43 aastat  Põlva Keskraamatukogu direktorina.  Ta on andud hindamatu panuse maakonna rahvaraamatukogude arengusse.

Ainika Mägi

Ainika Mägi valiti auhinna aasta maaraamatukoguhoidja 2018 laureaadiks. Ainika  töötas aastatel 2006-2018 Lahe Raamatukogu juhatajana. Aastatel 2017-2018 viis ta Eesti Noorsootöö Keskuse abiga   läbi väga toreda kohtumiste sarja. Külas käisid Andrus Kivirähk,  Piret Päär, Ilmar Tomusk, Marko Kaldur, Aleksei Turovski jpt.  Lisaks toimus veel palju lasteüritusi. Ainika on loodud lastega tegelema - raamatukoguhoidjana, Kodutütarde ja  Noorkotkaste eestvedajana ja noorsootöötajana (viimane ongi tema praegune põhiamet).

Anne Ojaste

Anne Ojaste tunnistati auhinna aasta kooliraamatukoguhoidja 2018 laureaadiks.  Anne  töötab Põlva Kooli raamatukogu juhatajana ja Põlva Gümnaasiumi raamatukoguhoidjana.  Oma töös pädeva,  sõbraliku  ja avatud inimesena on ta pälvinud mõlema koolipere suure lugupidamise.

Ta on ka maakonna kooliraamatukoguhoidjate aineühenduse eestvedaja.

2017. aasta sügisel algatas Anne  maakonnas 6. klasside õpioskuste võistluse traditsiooni. 2018. aastal oli ta üks Põlvas toimunud õpilasetlejate riigifestivali korraldajatest.

Laureaadid  pälvisid kultuuriminister  Indrek Saare tänukirja ja  Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali tunnustuspreemia.

Fotod Teet Malsroos

Info:
Külli Ots
pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu