« Tagasi

Johannes Käisi nimelise preemia laureaat on Põlva Kooli õpetaja Kaia Tamm

 

Johannes Käisi Selts ja Peri Põllumajanduslik OÜ tunnustavad alates 1985. aastast Johannes Käisi nimelise preemiaga üht pedagoogi Põlva maakonnast ning üht pedagoogi Eesti Vabariigist. Johannes Käisi nimeline preemia määratakse koolis või haridusorganeis töötavale pedagoogile, kes väärib tunnustust oma praktilise tegevusega, on silma paistnud Johannes Käisi pedagoogilise pärandi või teiste kooliuuenduslike ideede rakendamise ja propageerimisega või oma töökogemuste tutvustamisega.

2018. a tunnustati Johannes Käisi nimelise preemiaga Põlvamaal KAIA TAMME.

Kaia Tamm on hariduselt geograafiaõpetaja, töötab Põlva Koolis majandusõpetajana. Ta on Andres Arraku majandusõpikule toetudes loonud oma süsteemi, kuidas majanduse toimimist lastele arusaadavaks teha. Hiljem lisandus sellele tegevusele ka minifirmade loomine. Kaia Tamm oskab väga hästi lapsi kaasa tõmmata ja õpetab neid ise otsuseid vastu võtma ning oma ideede realiseerimise eest lõpuni vastutama.

2017. aastal valiti Põlva Kooli minifirma „Puujuurikas" ning 2018.a minifirma „Kristallselge" vabariigi parimateks.

Tema tööpõhimõtted ja eesmärgid on sellised, mis sobivad Johnnes Käisi pedagoogikaga: loovus ja ettevõtlikkus, mis võimaldab saada uusi teadmisi; rohkesti praktilisi ülesandeid, õpilaste otsustusvabadus ja õpetaja töö paindlikkus jms.

Majandusõpetajana peab ta vajalikuks majandusõppe alustamist juba 5. klassis, kus see peaks olema mänguline ja võimaldaks lapsel midagi teha täiesti ise algusest lõpuni ja selle tulemuse eest ka vastutada. Õpetajana on laste hulgas armastatud kui hea suhtleja ja lugupidav partner. Kolleegina on ta väga meeldiv oma alatise optimismiga ja heatahtliku toetusega kõigi teiste ettevõtmistele.

Johannes Käisi seltsil oli au üle anda Johannes Käisi nimeline preemia Kaia Tammele seltsi sügiskoolis 30.11.2018.a.

Johannes Käisi nimelise preemia laureaat Eestimaal on Sulev Valdmaa.

Aina Alunurm
Johannes Käisi Seltsi juhatuse esimees

Fotol: Kaia Tamm (paremalt esimene) koos õpilasfirma Rabavesi esindajatega. Foto FB lehelt