« Tagasi

Looduslike pühapaikade kuvavõistluse võitjat ootab hinnaline auhind

Looduslike pühapaikade kuvavõistluse võitjat ootab hinnaline auhindHiite Maja uudis
3.10.2018

Looduslikele pühapaikadele pühendatud kuva- ehk fotovõistluse peaauhind on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300 ja kuni 16-aastaste eriauhind 200 eurot. Lisaks ootab võitjaid hulk eriauhindu.  Fotokonkursile on võimalik oma fotosid saata kuni 15.10.2018.

11. korda toimuva rahvusvahelise fotovõistluse teemaks on looduslikud (mitte ehitatud-rajatud) pühapaigad: hiied, pühad mäed, puud, kivid, veekogud jm looduspaigad, kus juba meie esivanemad käisid palvetamas, ravimas, ande jätmas, nõu pidamas, ennustamas jm kombetalitusi täitmas.

Lisaks Eestis jäädvustatud kuvadele on võistlusele oodatud teiste soome-ugri rahvaste juures ja samuti mujal maailmas jäädvustatud fotod. Lisaks kodumaiste pühapaikade piltidele on võistlusele juba saabunud Kõrgõstani, Nepaali, Venemaa, Valgevene, Dagestani ja Marimaa jt maade ülesvõtted.

Seni saadetud pilte saab vaadata ja oma võistlustöösid üles laadida võistluse leheküljel.

Võistluse eesmärk on väärtustada põliste väepaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaiku külastama ja hoidma. Samuti soovitakse konkurssiga tihendada uurali rahvaste kultuurilisi sidemeid ja ühist identiteeti. Teadaolevalt on Hiite kuvavõistlus ainus omataoline fotovõistlus maailmas.

Võistlust korraldab Hiite Maja SA, Maavalla Koda ning vabatahtlike koostööring Hiiepaik. Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kehrwieder, Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Võro Instituut, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Folkloorinõukogu, Tihuse talu, Tagavälja talu, Mooska talu, Siniallika trahter, Alar Krautmani Terviseakadeemia, Viru Folk, Roheliste Rattaretked, Eesti Trükimuuseum, Looduse Aasta Foto, MTÜ Põline Pere, LÜÜ-TÜRR, Liina Teder  jt.

Abiks pühapaikade otsijatele:

Lisainfo:
Ahto Kaasik
ahto@hiis.ee