« Tagasi

Nikolai Järveoja pälvis Eesti Orienteerumisliidu teenetemärgi

Eesti Orienteerumisliidu juhatus otsustas anda teenetemärgi nr 5 orienteerumisklubi Põlva Kobras asutajaliikmele ja kauaaegsele presidendile Nikolai Järveojale

Teenetemärgi kandidaate oli sel aastal esitatud mitu ning keeruline otsus tuli langetada võrdsete kandidaatide vahel. Nikolai Järveoja puhul sai otsustavaks tema tegevuse laiahaardelisus, eelkõige tema ettevõtlikkus ja julgus tuua Eestisse rahvusvahelisi orienteerumise suurvõistlusi alates koolinoorte MMist 1995. aastal kuni juunioride (2003), üliõpilaste (2008) ning eelmisel aastal lausa täiskasvanute maailmameistrivõistlusteni välja. Mainimata ei saa jätta ka tema rolli kohaliku orienteerumiselu edendamisel nii Põlvas kui laiemalt Lõuna-Eestis ja edukat treeneritööd Põlva spordikoolis. 

Kolla, nagu kõik orienteerujad teda kutsuvad, on olnud aastaid Eesti Orienteerumisliidu juhatuse liige, ta on jätkuvalt treenerite nõukogu liige, populaarsete Põlvamaa orienteerumispäevakute eestvedaja, paljude orienteerumiskaartide autor, OK Põlva Kobrase hing. Vähe sellest, ka tippsportlasena oli ta mitmekülgne, võites medaleid nii orienteerumisjooksus kui suusaorienteerumises. Edukat karjääri meenutavad Kolla auhinnakapis muuhulgas 41 medalit Eesti meistrivõistlustelt ning 15 medalit endise Nõukogude Liidu esivõistlustelt. 

Allikas Eesti Orienteerumisliit

 

 

 

 

Nikolai Järveoja  Põlva valla hariduspreemiate üleandmisel. Põlva Vallavalitsuse foto