« Tagasi

Põlvas sai teoks rekordiline Öömatk

Juba kuuendat korda toimunud Öömatk päikeseloojangust päikesetõusuni meelitas matkarajale rekordilise hulga inimesi – sumedasse suveöösse astus 84 vaprat matkalist. Seekordse Öömatka näol oli tegemist EV100 matkasarja juunikuu esindusmatkaga, mistõttu leidisid matkahuvilised tee Põlvamaale kõikjalt Eestist. Suisa kolmveerand matkajatest olid kohale tulnud väljastpoolt Põlvamaad.

Kuue tunniga, mis lühidal ööl päikeseloojangu ja -tõusu vahele jäid, matkati kaunis Põlva ümbruses 25 kilomeetrit. Üle vaadati loodus- ja kultuuripärlid Suurest ja Väiksest Taevaskojast kuni Otteni vesiveski ja Mammaste esimese kooli asupaigani. Teele jäid nii Himmaste, Mammaste, Eoste kui ka Taevaskoja küla. Matka muutsid harivaks ja huvitavaks giid Ülo Leitu vahepalad. Ilm soosis matkajaid igati ning matka lõpus tervitas Põlva randa jõudjaid maaliline päiksetõus. Kõigil osalistel jäi üle vaid tõdeda, et üritus õnnestus igati hästi ning loodetavasti kohtutakse järgmisel aastal uuesti.

Matka korraldas Põlva Matkaklubi.
Matka toetasid Põlva Vald, Põlva Maakonna Spordiliit, Orienteerumisklubi Põlva Kobras ning EV100 juubeliprogramm, Eesti Matkaliit.

Meelis Maidla
Põlva Matkaklubi president

Fotod erakogust