« Tagasi

Vanemlusprogramm „Imelised aastad“ koolitusinfo

Põlva vald korraldab sel sügisel  juba neljandat korda vanemluskoolituse „Imelised aastad" lapsevanematele, kelle laps on vanuses 2-8 aastat. Koolitus toimub koostöös Tervise Arengu Instituudiga.

Vanemlusprogrammi eesmärk on aidata lapsevanemal ennetada ja toime tulla lapse käitumisprobleemide ning arenguküsimustega. Programmis omandatud praktilised oskused ja saadav tugi võimaldavad lapsevanematel tulla paremini toime lapse kasvatamisega kaasnevate väljakutsete ja stressi tekitavate olukordadega.

Programm koosneb 16 nädala jooksul 1 kord nädalas (2-2,5 tundi) toimuvatest koolitustest. 2020. teise poolaasta grupp alustab septembri teisel poolel Põlvas, Lasteaias Mesimumm.

Grupis on kokku 10-14 lapsevanemat, ühest perest eelistatavalt mõlemad last/lapsi kasvatavat vanemat. Lapsevanematega töötavad kaks grupijuhti, kelleks on Helen Metsma ja Gerti Karilaid-Vidder.

„Imelised aastad" programmi on võimalik ellu viia nii ennetusliku (vanematele, kelle lastel on ilmnenud probleemide esmased sümptomid) kui ka probleeme käsitleva meetmena vanematele, kelle lastel on avaldunud näiteks kohatine agressiivne käitumine, hüperaktiivsus, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne.

Vanemlusprogrammi toimumise ajal on korraldatud lapsehoid, kus on võimalik lastel viibida ajal, mil lapsevanem osaleb koolitusel. Lisaks on korraldatud ka toitlustus. Koolitus on vanematele tasuta.

Registreerida saab koolitusele kui pöördute Põlva Vallavalitsuse lastekaitsespetsialistide poole:
Anneli Masen tel + 372 504 5530 / 799 9477, e-post anneli.masen@polva.ee või
Karin Suur tel + 372 5302 1668 / 799 9462, e-post karin.suur@polva.ee poole.