« Tagasi

Heategevuslikul Teatejooksul on Põlvas üle 550 osavõtja

Homme, neljapäeval, 9. mail toimub rohkem kui 12 000 osavõtjaga üle-eestiline heategevuslik Teatejooks, mis kutsub toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuva ratastoolikasutajate mängupargi  laiendamist. Sel aastal paneb Teatejooks õla alla ratastoolilaste koosmängimise võimaluste loomisele – igaüks saab toetada, helistades annetustelefonile 900 7777 (kõne hind 7 eurot).

Heategevuslik Teatejooks Põlvas toimub kell 13.00 Põlva Intsikurmu metsapargis, registreerunud on  552 osalejat. Jooksu avavad Põlva vallavolikogu esimees Lennart Liba ja asevallavanem Janika Usin, soojenduse viivad läbi Serviti käsipallivõistkonna mängijad ja treenerid

Kokku võtab Teatejooksust osa üle 12 000 koolinoore ning jooksud toimuvad 26 kohas üle Eesti. Osavõtjad on 5.–9. klasside õpilased, kes võistlevad 8-liikmeliste võistkondadena.

„Aitame koguda toetust Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse läheduses paikneva ratastoolikasutajate mängupargi laiendamiseks. Sel aastal kavandatakse Haapsalu mänguparki mitut uut atraktsiooni, sealhulgas ronimislinnakut ja eri kõrgustega liivakaste, mis võimaldavad liikumisvõime kaotanud lastel mängida õues koos teiste lastega," ütles Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

„Suve lõpuks tahaksime jõuda Haapsalus sinnamaale, et mänguparki minnes ei peaks laps mõtlema, kas ma saan sinna ratastooliga või tulen karkudega või tulen niisama joostes," ütles Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht Kadri Englas.

Ratastoolikasutajate mängupark rajati aasta tagasi ning seal on praegu olemas ratastoolikasutajatele mõeldud spetsiaalne kiik, karussell ja takistusrajad. Neile, kes ratastoolis, tähendab see võimalust värskes õhus aega veeta ning samal ajal õppida ratastooliga munakiviteel sõitmist, äärekivide ja veerennide ületamist, et tänavatel liikudes ennast kindlamini tunda. Park on avatud nii Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse patsientidele, linnaelanikele kui ka turistidele.

Sel aastal kogutav toetus läheb Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuva ratastoolikasutajate mängupargi  laiendamiseks. Toetada saab helistades heategevusnumbrile 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande MTÜ Tallinnmeeting heategevuskontole Swedbank pangas EE292200221066301357.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on Eesti suurim liikumispuudega inimestele taastusravi teenuse osutaja. Aastas käib seal ravil ligikaudu 3500 inimest, sealhulgas liikumisvõime kaotanud lapsed. Inimesed, kellel õnnetuse või haiguse tõttu on liikumisvõime vähenenud, saavad Haapsalus vajalikku taastusravi ja nad õpivad oskusi, mis vajalikud igapäevaelus hakkama saamiseks.

Teatejooks toimub 14. korda ja seda korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Lisainfo:
Erik Pallase
Tel: 502 1766
E-post: info@lapsedtrenni.ee
www.lapsedtrenni.ee
www.teatejooks.ee

Marko Mummi foto