Põlva vallast sõidab laulu- ja tantsupeole üle 400 tantsija, laulja ning pillimängija

Põlva valla kollektiivid on edukalt läbinud suvise laulu- ja tantsupeo eelproovid ning ülevaatused ning peonädalaks sõidab Tallinnasse üle 400 tantsija, laulja ning pillimängija. 

XXVII laulu- ja XX tantsupeol "Minu arm" tähistatakse kaht suurt juubelit – 2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda.

Tantsupeole lähevad Põlva vallast segarühmad Vihista Viisku, juhendaja Katrin Peil ja Põlva Päntajalad, juhendaja Indrek Varik ning naisrühmad Tantsurõõm, juhendaja Marge Luude ja Andre Laine juhendatavad Värten ning Meie Kirsid. Tantsupeol osalevad ka võimlemisrühm Põlva Naised, juhendaja Esti Taal ning kaks Meie Stuudio neidude võimlemisrühma Andre Laine juhendamisel.

Laulupeole läheb Põlva vallast 11 kollektiivi. Laulukaare all esinevad segakoor Maarja, dirigent Ester Liblik; segakoor Kevadised Hetked, dirigent Saidi Tammeorg; Laheda segakoor, dirigent Andres Määr; Mooste segakoor, dirigent Jaanus Prükk; Põlva Gümnaasiumi segakoor, dirigent Küllike Joosing; naiskoor Mai, dirigent Saidi Tammeorg; Kauksi Põhikooli lastekoor, dirigent Jaanus Prükk; E Stuudio tütarlastekoor, dirigendid Küllike Joosing ja Külli Lokko. Nõudliku valikmudilaskooride kava on edukalt omandanud Põlva Kooli mudilaskoor, dirigent Eda Heinaste. Laulupeo kavas on oma koht ka orkestritel. Põlva valda esindavad Põlva Muusikakooli keelpilliorkester, dirigent Riivo Jõgi ja Põlva Linna Puhkpilliorkester, dirigent Peeter Änilane.

Juubelipeo programmi kuulub ka rahvamuusikapidu, millel Põlva vallast osalevad Mooste Rahvamuusikakooli pillilapsed ja Pilliklubi mängijad, juhendajad Krista Sildoja ja Ott Kaasik ning lõõtspillimängijad Heino Tartese juhendamisel.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.–7. juulil 2019. aastal. Neljapäeval ja reedel annavad rahvatantsijad Kalevi staadionil kokku kolm etendust ning toimuvad rahvamuusikute kontserdid. Laupäev on rongkäigu päralt, millele järgneb laulupeo avakontsert „Õpetajale". Pühapäeval toimub laulupidu „Minu arm".