Ilusas emakeeles

Ülevabariigilise 4. klasside ettelugemisvõistluse „Heal meelel ja ilusal keelel" Põlvamaa eelvooru võitis Siim Raik Mooste Mõisakoolist. Siimu juhendab Kadi Õunap. Muheda esituslaadi, selge ilusa hääle ja hea diktsiooniga Siim esindab meie maakonda võistluse lõppvoorus 19. oktoobril Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Väga hästi esines eelvoorus ka Põlva Kooli 4.a klassi õpilane Grete Ly Kurvits Sille Malviku juhendamisel, kes saavutas II koha.

Traditsiooniline ettelugemisvõistlus oli seekord pühendatud eesti keele aastale ja kandis pealkirja „Heal meelel ja ilusal keelel". Võistluse peakorraldaja on Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Põlvamaa eelvoor peeti 9. oktoobril Põlva Keskraamatukogus. Osales 10 õpilast kaheksast koolist.

Kuna seekord ei olnud soovitava kirjanduse nimestikku nagu varasematel aastatel, oli põnev teada saada, millise valiku on õpilased ja juhendajad teinud. Tingimuseks oli see, et raamat oleks kirjutatud heas eesti keeles.

Ette loeti Ilmar Tomuski, Kalju Saaberi, Ellen Niidu, Priit Põhjala, Ellen Niidu, Kristiina Kassi, Edgar Valteri jt loomingut.

Žürii koosseisus Helje Põvvat (esimees), Aili Kolsar, Elsa Raadla ja Külli Ots hindas loetava mõtte edastamist, emotsionaalsust, diktsiooni, suhtlemist publikuga (silmside) jm. Helje Põvvat rõhutas oma tagasisides, et väga tähtis on suunata tekst publikusse ja väga olulised on sõnalõpud (selgelt välja hääldada).

Võistlus oli väga tasavägine ja nii tegi žürii tavatu otsuse: anda välja kolm teist kohta.

Auhinnalised kohad:

I Siim Raik – Mooste MK, juhendaja Kadi Õunap
II Melani Kahar – Saverna PK, Ulja Uibo, Tiina Hoop
II Grete Ly Kurvits – Põlva Kool, Sille Malvik
II Britt-Marii Vija – Viluste PK, Merili Juhkason

Suur tänu kõigile osavõtjatele ja juhendajatele!

Juhendajad: Maire Jõks (Räpina), Eha Kraav (Põlva), Merili Juhkason (Viluste), Sille Malvik (Põlva), Anne Konsap (Mehikoorma), Mai Arujõe (Krootuse), Ulja Uibo ja Tiina Hoop (Saverna), Karina Toots (Kanepi) ja Kadi Õunap (Mooste).

Eelvooru toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvama ekspertgrupp. Osavõttu võistluse finaalist toetab Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Lisainfo:

Sirve Valdmaa
Põlva Keskraamatukogu
Lastetöö spetsialist
sirve@raamat.polva.ee
799 4321

Fotol: Siim Raik lugemas juttu „Rehepapp ja vanapagan".

Poiss lugemas laua taga raamatut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotol: Võistlusest osavõtjad (v.a Räpina lapsed, kes läksid bussi peale).

Võistlusest osavõtjad ühispildil