« Tagasi

Põlva haigla nõukogu otsustas sünnitusosakonna sulgemise 2019.aasta lõpus

„Oleme pettunud, sest vähemusosalus ei taganud, nagu ikka äriühingus, meie soovide täitumist," sõnas vallavanem Georg Pelisaar kommenteerides eilset aktsiaseltsi Põlva Haigla nõukogu otsust sulgeda Põlva haigla sünnitusosakond 2019. aasta lõpus.

„Viimase hetkeni lootsime, et sünnitusosakonna töö võib siiski veel jätkuda. Samas saame aru ka Tartu Ülikooli Kliinikumist, kelle ülesandeks on tagada kõigis Lõuna-Eesti haiglates esmatähtsate teenuste olemasolu ja selleks vajalikud spetsialistid. Nagu teame, arste maapiirkonnas lihtsalt ei jätku. Loodame, et Põlva haigla muude teenuste areng astub nüüd kiiremaid samme ning kodanikele vajaminevad tervishoiuteenused kodule võimalikult lähedal saavad kvaliteetsemaks," jätkas vallavanem.

Põlva vallavolikogu esimees Lennart Liba lisas: „Kurb, et nii läks. Seda enam, et lisasime valla eelarvestrateegiasse just võimaluse toetada sünnitusosakonna jätkamisel osakonna investeeringuid 100 000 euro ulatuses."

Haigla nõukogu 12. novembri 2019 pressiteates kirjutatakse, et Põlva sünnitusosakonna sulgemine on põhjustatud eelkõige töökorralduse ja personali puudusega seonduvatest probleemidest.
Nõukogus valla seisukohti esindanud Anne Nook ütles, et ideaalis võiks Põlva haigla pakkuda kõiki teenuseid, kuid kompromisside leidmine on haigla jätkamiseks vajalik. „Põlva haigla tegevuse jätkamiseks leppis vald kliinikumiga kokku aktsionäride vahelises lepingus 2017. aastal, et sünnitusabi teenus kujundatakse 2019. aasta lõpus ümber. Sünnitusabi pakkumine on vallale oluline, kuid eriarstide arvamust, milline on kaasaegne ja kvaliteetne sünnitusabi, ei saa nõukogu eirata. Seetõttu ootab vald, et kliinikum aitaks tagada Põlva haigla tegevuskava valdkondades kvaliteedinõutele vastava tervishoiuteenuse," selgitas Anne Nook.

AS Põlva Haigla nõukogu otsustas, et haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks kujundatakse sünnitusabi teenused ümber, sealhulgas rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus ja kaasajastatakse erakorralise meditsiini osakond.

Teate edastas:
Annely Eesmaa
avalike suhete spetsialist
Põlva Vallavalitsus
799 9494; 516 0435