« Tagasi

Põlvasse toodi Grand Prix Eesti noorte lauljate konkursilt

Möödunud nädalavahetusel toodi Saaremaalt Eesti noorte lauljate konkursilt Solistica Põlvasse Grand Prix ja kaks I kohta.

Saaremaal Kuressaare Gümnaasiumis toimus 31.01.-01.02.2020 Eesti noorte lauljate konkurss Solistica. Põlvamaad esindasid õpetajate Margot Suure ja Riivo Jõgi lauluõpilased Sireli Salum, Hellika Otsar ja Linette Risttee Põlva Muusikakoolist.
10.-12. klassi vanuseastmes saavutas I koha Hellika Otsar ja Sireli Salum sai I koha 7.-9. klassi vanuseastmes. Oma vanuseklassis esines väga tublilt ka Linette Risttee. Lauljaid hindas žürii kooseisus: Tõnis Mägi (žürii esimees), Sissi Nylia Benita, Owe Petersell, Kristi Raias, Ain Agan, Jana Trink ja Kaarel Orumägi.
Grand Prix selgus konkursivoorus, kus kõigi kolme vanusegrupi võitjad esitasid oma laulu uuesti ning neid hindas žürii laiendatud koosseisus.: 
Grand Prix vääriliseks tunnistati Hellika Otsari esitus, lisaks sai Hellika Sirje Medelli eritunnustuse koostöövalmiduse eest, mis tähendab meistrikursust tunnustatud laulupedagoogi juures.
Parimateks juhendajateks tunnistati Margot Suur ja Riivo Jõgi.

Solistica konkursi eesmärk on pakkuda Eesti parimatele 4.–12. klassi solistidele esinemis-võimalust professionaalse saateansambli ja kvaliteetse helivõimendusega, võimaldada lauljatel end võrrelda eakaaslastega ning anda neile ja nende juhendajatele tagasisidet asjatundlikult konsultandilt ning žüriilt, tunnustada ja innustada andekaid soliste, rikastada kohalikku kultuurielu ja laulda eesti autorite muusikat.
Konkurss toimus kahes voorus. Eelvooru, mis toimus demovooruna ja videosalvestuse põhjal, registreerus 235 lauljat. Konkursi finaali pääses 64 parimat lauljat. Iga osaleja esitas ühe laulu. Põlva lauljaid saatis klaveril Riivo Jõgi koos Solistica saateansambliga.

Fotol Margot Suur, Hellika Otsar ja Riivo Jõgi.

 

Põlva Muusikakool