Põlva Serviti sai Balti liigas magusa võidu SKA Minski üle

Kui reedel jäi peatreener Kalmer Mustingu hinnangul tulemus realiseerimise taha kuna ei suudetud realiseerida mitmeid 7-meetri karistusviskeid ning ka kiirrünnakutes tabati pigem väravavahti, siis pühapäevaseks mänguks suudeti end koguda sellisel määral, et viimati neli aastat tagasi võidetud SKA Minsk oli alates 10 minutist pigem tagaajaja rollis.

"Väga positiivne võit SKA Minski üle. Liidermängijaid oli mängus mitu – Henri Hiiendi rünnakul ja kaitses, Eston Varusk toetas tõrjetega (kokku 18 tõrjet) väga oluliselt meeskonda. Üllatajad olid Mathias Rebane ja Martin Grištsuk. Ka Hendrik Varul tegi täna korralikult oma osa ära. Tänases mängus oli seda sisu, mis varem puudu on jäänud. Oli selline mäng, millist ootasin –  oli elavat võitlus, kontsentreeritud tegevust nii kaitses kui rünnakul. Kohati küll tekkis probleeme ja jäime teisel poolajal natuke hätta, kuid võrreldes viimase 3-4 mänguga, kus teise poolaja alguses 10-15 minutit hävisime, siis sellist hävingut täna ei olnud, kuigi vastane mängis kiirelt ja olime natuke hädas," oli peatreener Kalmer Musting võiduga rahul.

Juba mõnda aega ei olnud Mesikäpa halli kogunenud toetajad näinud sellist kiiret mängutempot ja võitlusvaimu kui pühapäevases mängus.  Varuski imelised tõrjed ja mängijate poolt visatud ilusaid väravad innustasid nii meeskonda kui toetajaid, mis pani rahvast saalis ebaeestlaslikult meeskonda toetavaid emotsioone näitama.

Musting jätkas: "Reedene mäng ukrainlastega oli meie jaoks n-ö soojendusmäng, mis kõige paremini välja ei tulnud ning edukamaks mänguks vajalikke liidreid esile ei tõusnud. Samas oli juba reedeses kohtumises olemas võitlus- ja meeskonnavaim. Stanislav Kholodiuk ja lisaks Jürgen Lepasson väravas teisel poolajal tegid hea mängu.  Võitlusvaimu ja head kaitsetegevust jätkus mõlemasse mängu. Minskiga mängides oli ka vigu juba vähem võrreldes ukrainlastega mängides."

Kohtumises  Zaporozhye ZTR-iga panustasid väravatega: Stanislav Kholodiuk 6, Henri Hiiend, Henri Sillaste, Hendrik Varul 3, Alfred Timmo, Kristjan Muuga 2, Mathias Rebane, Tõnis Kase, Martin Grištsuk, Ivan Telepnev 1.

Võidumängus SKA Minski vastu viskasid väravaid: Henri Hiiend 7, Mathias Rebane, Hendrik Varul 4, Martin Grištsuk 3, Stanislav Kholodiuk, Ülljo Pihus, Raiko Rudissaar 2, Eston Varusk, Kristjan Muuga, Henri Sillaste, Alfred Timmo, Ivan Telepnev 1.

Põlva Servitile saab kaasa elada juba kolmapäeval 31. jaanuaril kui kohtutakse Eesti Meistrivõistlustel Mesikäpa hallis HC Tallinnaga.

Varupingil olevad käsipallurid hõiskavad

Foto: Meeskondlik hea vaim oli Balti liiga kohtumistes oluline tuge (Helin Potter)