Nutispordis tuli vabariiklik võit Tilssi

Esmaspäeval, 8. aprillil toimus elektroonilise võistluskeskkonna Nutisport.eu üleriigiline finaal Haapsalus, kus Tilsi Põhikooli meeskond tuli väikekoolide arvestuses esikohale.

Tilsi kooli õpilased ja õpetajad on teinud tõsist tööd matemaatika teadmiste ja oskuste lihvimisel terve kooliaasta jooksul. Toimunud on 3 eelvõistlust, mille tulemuste põhjal selgusid parimad piirkondlikesse poolfinaalidesse, kus omakorda selgusid finaali pääsejad. Kagu-Eesti poolfinaalvõistluse viis läbi juba teist aastat järjest Tilsi Põhikooli meeskond.

Finaalis teenisid individuaalselt väga tihedas konkurentsis 6.–7. kl arvestuses Priit Pajumäe pronksmedali ja Janre Liiv 4. koha.

8.–9. kl arvestuses saavutas Darius Kostõgov 6. koha ja Marten Kahar 11. koha. Kuni 1. kl arvestuses sai Emily Mett 8. koha.

Terve hooaja vältel väikekoolide arvestuses esikohta hoidnud õpilaste võistkond tõestas end ka finaalis. Koju naasti väikekoolide arvestuse võidukarikaga.

Täiskasvanute arvestuses saavutas õpetaja Olev Veberson 2. koha, õpetaja Liina Vagula 3. koha ja õpetaja Davis Kostõgov 7. koha. Võistkondlikult saavutati II koht.