Eesti meistrivõistlused käsipallis noormeeste A-klassis

29.–31. märtsil 2019 toimus Põlva Mesikäpa Hallis noormeeste A (2000 ja hiljem sündinud) vanuseklassi Eesti  meistrivõistluste teine ja ühtlasi viimane etapp käsipallis. Eesti meister 2019 on Põlva Spordikool.

"Tiitel ei tulud kergelt, tegime lubamatult palju tehnilist praaki, kuid õnneks suutsid poisid end siiski kokku võtta ja lõpuni võidelda. Kiidan poisse, et nad alla ei andnud, sest võistkonnana koos võistlesid nad viimati jaanuaris, kui oli meistrivõistluste esimene etapp. Vahepealsel ajal mängisid Mathias Rebane ja Alfred Timmo juba Põlva Serviti koosseisus Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel meistriliigas, osad poisid mängisid Coop Põlva koosseisus Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel meistriliigas ning on ka poisse, kelle mänguaeg ongi sel hooajal piirdunud A-klassis mängimisega. Seega kokkuvõttes olid poisid tublid," kiitis Kalmer Musting oma poisse.

Tiitlivõiduks alistas Põlva Spordikool meistrivõistluste teisel etapil:
HC Kehra tulemusega 25:20, Viljandi SK 24:16, Aruküla SK 41:17 ja HC Tallase 27:12. Kahe etapi kokkuvõttes tuli just teisel etapil vastu võtta ainuke kaotus SK Tapa/Tapa SK-lt tulemusega 25:28, kuigi esimesel etapil saadi tapalastest jagu minimaalse tulemusega 24:23.

Eesti meistrivõistluste parimaks väravavahiks valiti konkurentide treenerite poolt Põlva puurilukk Christofer Viilop. Võistkonna parim mängija on Alfred Timmo, kes oli ka Põlva resultatiivseim mängija, visates kümnes kohtumises kokku 65 väravat, talle järgnes Mathias Rebane

56 väravaga ja Raimond Eric Jaanus 41 väravaga. Mathias Rebane oli edukas ka 7-meetri karistusvisete realiseerija, visates 12 viskest 11 vastase väravavahi seljataha saata.

 

Eesti meistrid 2019 A-klassis on: Nikita Ossimov, Taniel Sermat, Mathias Rebane, Kevin Klaus, Christofer Viilop, Kris-Norman Lavrikov, Ranar Pügi, Fred-Eric Kärblane, Jaanus-Peeter Rüütli, Raimond Eric Jaanus, Sander Nemvalts, Alfred Timmo. Võistkonna treener on Kalmer Musting.

Käsipallurite võistkond

Eesti Meister 2019 Noormehed A Klass Põlva Spordikool.

Christofer Viilop

EMV PA 2019 parim väravavaht Christofer Viilop.