« Tagasi

Tartu 2024 KUTSUB: Veebiseminaride sari ühekordse plasti direktiiv, jäätmekäitlus sündmustel ja korduskasutuse lahendused

Kultuurisündmuste rikas aasta on juba alanud ja samuti on jõustunud ühekordse plasti direktiiv, mis muudab mängureegleid nii korraldajate, ettevõtjate, omavalitsuste kui ka külastajate jaoks.

Kutsume Sind keskkonnahoidliku kultuurikorralduse sündmustesarja veebiseminaridele, mis keskenduvad sel korral jäätmete ja korduskasutuslahenduste erinevatele vaatenurkadele. Veebiseminaridel tutvustame ühekordse plasti direktiivi olulisemaid aspekte ja jagame praktilisi näpunäiteid jäätmete tõhusaks käitlemiseks, aidates nii kaasa keskkonnahoidlikumale ja jätkusuutlikumale kultuurikorraldusele.

Veebiseminarid toimuvad järgmiselt:

29. veebruar, kell 13.00-13.45
Kertu Sapelkov (Kliimaministeerium)
Ühekordse plasti direktiivi jõustamine, väljakutsed ja järelvalve.

7. märts, kell 13.00-13.45
Eve Nurk ja Kristel Kütt  (Ragn-Sells), Mart Laidmets (Keskkonnateenused)
Väljakutsed jäätmete liigiti kogumisel sündmustel, korraldajate võimalused ja vastustus.

14. märts, kell 13.00-14.00
Panditops, Ringo, Green Cup- esinejad Martin Mõtlik (Ringo), Kaupo Karba (Panditops), Argo Koppa ja Sten Kosina (Green Cup)
Korduskasutatavate nõude ja topside kasutamine sündmustel, millega arvestada ja kuidas toimida.

Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste korraldamise juhend võtab praktiliselt ja selgitavalt kokku minimaalsed nõuded ja soovitused keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks. Juhendiga käivad kaasas praktilised soovitused ja kontrollnimekirjad, mis aitavad korraldajal orienteeruda välja toodud nõuetes. 

Anna oma tulekust märku ja registreeru veebiseminaridele siin: https://forms.gle/7eX37wwvNXVhtCk27