Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Laulusolistid esinesid KUMU-s

2018. aastal kuulutas Politsei- ja Piirivalveamet Eesti politsei 100. aastapäeval välja uute lastelaulude konkursi, mille tulemusena valiti välja 7 parimat laulu. Lisaks telliti 8 uut laulu ka tuntud ja armastatud laulukirjutajatelt.

Kõik 15 laulu tulid ettekandele käesoleva aasta 13. juunil Tallinnas KUMU auditooriumis. Kontserdil astusid ülesse Eesti Raadio Laste Laulustuudio ettevalmistusrühm, mudilaskoor ja lastekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner), Rahvusooper Estonia poisteansambel (juhendaja Riivo Jõgi) ning Räpina ja Põlva muusikakooli solistid Gete-Ly Vija, Arhanna Sandra Arbma, Minna Emilia Vürst ja Elis Padar (juhendajad Margot Suur ja Riivo Jõgi). Kontsert kandis alapealkirja "Lapseks olemise rõõm" ning kõiki lauljaid saatis Politsei- ja Piirivalveameti orkester Riivo Jõgi juhendamisel. Lavastaja Priit Strandberg ning tuntud näitlejad Helena Lotman ja Maiken Pius aitasid muuta kontserdi lõbusaks tervikuks.

Meie solistidele oli esinemine nii suure ja professionaalse orkestriga esmakordne ja meeldejääv kogemus. Lapsed pidid kahel korral proovides käima ka Tallinnas, kuid see kõik oli pingutust väärt. Kontsert oli suurepärane, meeldejääv ja kaasahaarav.

Lauludele olid tehtud väga huvitavad arranžeeringud. Mitmete koori- ja orkestriseadete autor oli Riivo Jõgi. Gete-Ly ja Arhanna lauludele andis põnevust ja hoogu juurde Eesti Raadio lastekoori taustvokaalina kaasamine.

Oleme tänulikud Riivo Jõgile, kes tegi ettepaneku meie soliste antud projekti kaasata ning seeläbi meie tublisid lauljaid ka Tallinnas tutvustada. Laululapsed ja nende vanemad tänavad südamest lauluõpetajat Margot Suurt, kes laulud lastele selgeks õpetas.

Kaalutakse võimalust, et kontsert tuleks ettekandele ka Tallinnast väljaspool ning ka seda, et need 15 toredat laulu plaadile salvestatud saaksid.

Anne Arbma
Foto erakogust


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus,
hulkuvad koerad ja kassid.

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo