Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Põlva valla õpilasmalevas sai töökogemuse 115 noort

Põlva valla SuperMalev 2021 pakkus sel aastal võimaluse malevast osa saada tervelt 115 noorel. Kaheksa SuperMaleva rühma töötasid Põlvas, Ahjal, Vastse-Kuuste, Moostes ja Tilsis. Maleva korraldamine on kohaliku tasandi jaoks väga oluline mitmel põhjusel:

• Paljude noorte jaoks on malev ainus võimalus töökogemust saada ja raha teenida. Järjest vähem on neid tööandjaid, kes saavad ja tahavad alaealisi tööle võtta.

• Vastupidiselt laialt levinud arvamusele lumehelbekestest, kes miskit teha ei taha, on noored tegelikult tublid ning said hästi hakkama kuumadest ilmadest hoolimata. See kogemus õpetab, et kõik raskused on ületatavad.

• Malevlaste panus on selgelt nähtav kõigis kogukondades. Kitkuti ja riisuti, puhastati ja värviti, sorteeriti ja koristati. Mitmedki kohad on pärast malevlaste tublit tööd hoopis teise ilmega. Nii on hea meel mõlemal poolel, nii kohalikel kui noortel. Ise teevad ja ise hoiavad.

Lisaks töö tegemise võimalusele hindavad noored ka võimalusi, mida pakkusid neile maleva vabaaja tegevused. Töötoad ja loengud, paintball, laserlahing, SUP-lauaga sõitmine... need on vaid mõned tegevused, millest muidu poleks noortel olnud võimalik osa saada. Mitmes rühmas oli noortel ka ise kokkamise vastutus. Tundub lihtne, aga nii mõnegi noore jaoks esmakordne kogemus.

Me peame noorte vastu huvi tundma ning neid toetama. Vahel on selleks tarvis päris palju kannatust ja tundub, et ise ära teha oleks lihtsam. Kui aga juhendamise vaev ette võtta, tasub see end lõpuks kuhjaga ära, sest tänased noored on homsed täiskasvanud!

Janika Usin
abivallavanem


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus,
hulkuvad koerad ja kassid.

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo