« Tagasi

Euroopa päev 9. mai on tänavu ühtlasi emadepäev

Selle aasta  9. mail tähistame nii emadepäeva kui Euroopa päeva. Sel puhul on Põlva linnas üles seatud Euroopa orienteerumismäng ning Põlva keskväljak kaunistatakse lillevaiba ja emadele kirjutatud luuletustega.

Euroopa päeva tähistame sel aastal orienteerumismänguga, mis kutsub peresid värskes õhus jalutama ja et põnevam oleks, annab ka võimaluse proovile panna oma teadmised Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide kohta. Orienteerumispunkti saabudes avaneb valikvastustega küsimus, millele vastates saate edasi liikuda järgmisesse sihtkohta. Kui vastus ei ole õige, siis orienteerumispunkti olete ikkagi läbinud ja saanud uue teadmise võrra rikkamaks! Mängu alustamiseks tuleb minna veebilehele www.euroopapaev.ee ja järgida seal olevaid juhendeid lisarakenduse alla laadimiseks. Mäng avatakse veebis juba reedel, 7. mail ja seda saab läbida 9. mai hilisõhtuni. Mängu läbijate vahel loositakse välja 300-eurone kinkekaart puhkuse plaanimiseks Eestis või mujal Euroopas. 

Euroopa orienteerumismängu avab Põlvas Soome suursaadik Timo Kantola.

Lillevaip avatakse Põlva linna keskväljakul pühapäeva hommikul ja see jääb silma rõõmustama õhtuni, mil kingitakse lilled naistele, kes on tööl kriisi ajal suure koormusega töökohtades, paljud neist ka emadepäeval. Keskväljakule on üles pandud ka emadepäeva luulekonkursi raames laekunud südamlikud luuletused emadele.

Pühapäeva õhtul kell 18.00 on oodatud kõik vaatama Ivo ja Robert Linna veebikontserti ja videotervitus Põlva valla emadele Põlva valla ja  Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse FB lehel.

Kutsume emadepäeval kõiki emasid koos peredega liikuma ja lillede ilu imetlema!

Lisainfo:
Annely Eesmaa
Europe Direct Lõuna-Eesti Põlva infopunkt
euroinfo@polva.ee
799 9494; 516 0435