« Tagasi

November on lapse õiguste kuu

November on lapse õiguste kuu, mille seekordseks juhtmõtteks on "Mitte ainult lastele, vaid ka koos lastega".  

Selle kuu mitmekülgne kava sisaldab endas muuhulgas Lastekaitse Liidu aastakonverentsi, noortega koos kokku pandud "Märka Last" veebiajakirja ning Just Filmi lapse õiguste programmi, mis tähistab kümnendat juubelit. 

Riigikogu võttis12. novembril 2020 vastu pühade ja tähtpäevade seaduse ning Eesti lipu seaduse muutmise seaduse, millega täiendatakse riiklike tähtpäevade loetelu lastekaitsepäevaga ning lisatakse lastekaitsepäev lipupäevade loetellu.

Justiitsministeeriumi tellimusel valmis lapsesõbraliku menetluse veebileht, kus on kogu vajalik info ja kontaktid lastele ja lapsevanematele, kes puutuvad kokku õigussüsteemiga. Samuti on ühte kohta koondatud teave lastega töötavatele spetsialistidele.Veebilehel on info lastele, kes osalevad menetluses tunnistaja, kannatanu või õigusrikkujana. Samuti leiab laps sealt nõuandeid ka olukorraks, kui kohus lahendab tema perega seotud muresid.
Lapsevanema ja hooldaja jaoks on veebilehel info, kuidas olla lapsele toeks, kuidas hoida ennast olukordades ja millised on vanema õigused ja kohustused, kui nende laps on osaline menetluses.
Spetsialistid leiavad veebilehelt suuniseid, kuidas lapsi menetluses kohelda ning hoida seejuures enda vaimset tervist. Samuti annab veeb ülevaate koostöövõrgustikest, toetavatest teenustest ning täiendkoolitustest.

Kuidas olla lapsevanemana oma lapsele toeks, kui sa ei ela oma lapsega koos

Allikas: Laitsekaitse Liit