« Tagasi

Ökofestivali perepäeva saadab lustlik kultuuriprogramm

19. augustil Põlva Talurahvamuuseumis toimuvat Ökofestivali perepäeva saadab kirju  kultuuriprogramm, mis avatakse „kanepi tõmbamisega" ning kus lavale astuvad erinevad esinejad. 

Ökofestivali perepäevale annab hoo sisse mõõduvõtmine kanepiköie tõmbamises, kus jõudu katsuvad Kanepi Vallavalitsuse ja Põlvamaa Arenduskeskuse võistkonnad. Võitjate selgumise järel on kõigil perepäeva külastajatel võimalus end köie tõmbamises proovile panna!

Muusikalise etteastega esinevad lõõtspillimängija Kalmer Vaev ning Mooste Rahvamuusikakooli õpilased – Triinu (mandoliin) ja Martin Soovares (viiul). Üles astub  Rahvabänd 2018 võitja – Nedsaja Küla Bänd, kelle repertuaaris on nii omanäolisteks tantsulugudeks saanud rahvalaulud, levimuusika hitid kui ka energilised lood näiteks Iirimaalt ja Kanadast.

Lisaks pakuvad muusikalisi elamusi üle kümne aasta tegutsenud mustlastantsuansambel Romaška, Räpina rahvatantsuansambel ja naisrühm Rappinvöö. Päevakajalistel teemadel klatšivad, laulavad ja tantsivad naisterahvasteks ümberkehastunud mehed Lahedad Mutid Lahedalt ning uue sooloplaadi lugudega astub üles vabakutseline näitleja, luuletaja, ja laulja Kristel Mägedi.

Kogu perepäeva vältel tutvustab päevajuht Ivari Saare laadal pakutavaid tooteid ja teenuseid ning teabe- ja tegevustelkides toimuvat!

Lisaks kuulutatakse välja Ökofestivali Facebooki mängu võitjad! Hotell ja restoran Pesa telgist toidukaupa ostnute vahel loositakse välja kaks spaapääset ning kodumaiste toodete näol paneb  loosiauhinnad välja ka MTÜ Põlvamaa Patrioot!

Kogu Ökofestivali info sh ülevaate laadal kauplejatest, teabe- ja tegevustelkide töötubadest, kanepialast ja kultuuriprogrammist on leitav aadressil www.ecofest.ee. Jälgi ka meie Facebooki lehte: Ökofestival Põlvamaal. Mida huvitavat neil päevadel veel Põlvamaal ette võtta ja kus peatuda, vaata järele www.visitpolva.ee

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Toetavad Põlvamaa Omavalitsuste Liit ning Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu fond meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Lisainfo:
Asser Jaanimets
kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5331 0508
E-post: asser.jaanimets@polvamaa.ee