« Tagasi

Põlva Serviti Baltikumi parima võistkonnana Balti Liiga II kohal

Nädalavahetusel  toimusid Põlva Mesikäpa Hallis meeste käsipalli Balti Liiga finaalmängud, kus Põlva Serviti saavutas väärika II koha Riihimäen Cocksi järel tulemusega 23:26 (11:10). Poolfinaalis alistas Põlva Serviti põnevusmängus ukrainlaste ZTR Zaparozhye tulemusega 30:29 (17:15).

Foto: Põlva Serviti saavutas aastase pausi järel Balti liigas medalikoha tulles peale tulist heitlust II kohale (Helin Potter)

Enne Põlva Serviti ja Riihimäen Cocksi finaalmängu sai kodupublik kaasa elada põnevusmängule SKA Minski ja ZTR Zaparozhye vahel, kus peale teist lisaaega väljus võitjana SKA Minsk. Finaalmänguks oli kodupublik soojenduse saanud ning omadele valjuhäälse kaasaelamiseks seetõttu enam täiendavat soojendust vaja ei olnud.

„Poolfinaal oli meile loteriivõit. Mängisime südikalt ja sisukalt. Poolfinaalimäng oli hästi võrdne, rünnak oli meil ladus, samas kaitse ja väravavahtide tegevus nii hea ei olnud. Poolfinaali teisel poolajal oli meil palju eemaldamisi, ja mäng ise oli mitmete mõõnadega, kuid mõõnad ei olnud pikad. Lõpuks suutsime oma võimalused realiseerida. Poolfinaalis tooks esile Anatolii Chezlovi ning ka raudvara Kristjan Muugat, Henri Sillastet ja Roman Aizatullovit ning noortematest Hendrik Varulit," võttis Kalmer Musting poolfinaalmängu kokku peale finaali. Henri Sillaste: „Peamine, et me suudaks poolfinaalmängust taastuda. Kulutasime rohkem energiat finaalipääsuks kui Riihimäen Cocks. Kuid läheme andma endast parimat."

Poolfinaalis panustasid väravatega: Roman Aizatullov, Henri Sillaste, Anatolii Chezlov 6, Hendrik Varul 5, Kristjan Muuga 3, Carl-Eric Uibo 2, Henri Hiiend, Raiko Rudissaar 1. 

„Finaalis olime päris pikalt mängu domineerimas, seda eelkõige mängu keskkohast kuni teise poolaja keskkohani ja isegi kaugemale. Mängu lõppedes vaadatakse sageli ainult seda, mis toimus mängu lõpus. Kuid täna võisid olukorrad, mis jäid esimesel poolajal realiseerimata meile teatud määral lõpuks kätte maksta. Kahju on esimesel poolaja realiseerimata jäänud võimalustest, 7 m visked, 1:1 olukorrad jne. Fakt on see, et meie jõuvarud said enne mängu lõppu otsa, " võttis Musting finaalmängu kokku.

Mänguliselt oli Serviti mäng Balti liiga finaalturniiril kõikuv. Finaalmängu teine poolaeg tuletas meelde poolfinaali mängu ning tuli tõdeda, et mõõnad tekkisid ikka teisel poolajal, kui meeskonna värskus ära kadus. Mänguliselt on Serviti sel hooajal olnud parem ja mänginud ka paremini, mida tõestas ka Balti liiga, kus oldi vääriline vastane kõigile kolmele finaalturniiri tippklubile.

Suurüllatusest palju puudu ei jäänud. Musting jätkas: "Kasutasime küll mõtlemispause ja proovisime leida käike ning tõime mängu värskemaid mehi, kuid ilmselt oleks pidanud lõpuks usaldama rohkem neid mehi, kes olid värskemad. Tagantjärgi on seda muidugi hea öelda. Need mehed, kes olid platsil, olid kui tühjaks pigistatud sidrunid. Aga kõigest hoolimata võib Balti liigaga väga rahule jääda. Sel aastal saime hõbemedali eelmise aasta neljanda koha asemel. Suurüllatusest palju puudu ei jäänud. Olime selleks võimelised, aga lõpus ei vedanud."

Balti Liiga mängude jooksul viskas Henri Sillaste 14. mängu jooksul kokku 85 väravat, millega jäi Balti Liigas Serviti parimana väravaviskajate arvestuses  jagama 3.-4. kohta . Anatolii Chezlov oli 70. väravaga üldarvestuses seitsmes ja Carl-Eric Uibo 68. väravaga kaheksas. Kokku oli Põlva Servitis Balti Liiga mängude jooksul 16 väravaviskajat.

Finaalmängu väravakütid olid: Carl-Eric Uibo, Anatolii Chezlov 5, Hendrik Varul 4, Martin Grištšuk 3, Kristjan Muuga, Henri Sillaste 2, Raiko Rudissaar, Eston Varusk 1.

Balti Liiga saavutati II koht koosseisus: Eston Varusk, Hendrik Varul, Sergii Ljubshenko, Martin Grištštuk, Roman Aizatullov, Indrek Neeme, Ülljo Pihus, Anatolii Chezlov, Denis Lõokene, Henri Hiiend, Henri Sillaste, Sander Sarapuu, Mario Karuse, Kristjan Muuga, Raiko Rudissaar, Siivo Sokk, Carl- Eric Uibo, Jürgen Lepasson. Meeskonna treenerid on Kalmer Musting ja Rein Suvi, füsioterapeut on Ly Kamja.

Põlva Serviti hooaeg jätkub Eesti Meistrivõistluste poolfinaalidega, kus juba 18. aprillil kohtutakse kodusaalis HC Tallinnaga.

Helin Potter
Põlva Käsipalliklubi