« Tagasi

Põlvamaa ja Saksamaa Segebergi maakonna partnerlus jätkub

Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees ja Põlva vallavanem Georg Pelisaar ning Põlva vallavolikogu esimees Igor Taro kohtusid täna, 17. aprillil 2018 Põlva maakonna kauaaegse partneri Segebergi maavalitsuse esindaja härra Rüdiger Jankowskiga. Härra Jankowski visiidi ajendiks oli Segebergi maakonna soov partnerlussuhet Põlvamaaga jätkata ning sõlmida sidemeid haldusreformijärgsete institutsioonidega. Härra Jankowskiga saabus Põlvamaale ka proua Mandy Dolling, kes külastab Räpina valla lasteada samuti koostöösidemete sõlmimise eesmärgil.

Põlvamaa ja Segebergi maakondade vaheline koostöö sai alguse 1993. aastal ning seisnes alguses eelkõige Saksamaa poolt antavas humanitaarabis. Praeguseks on koostöö liikunud igati võrdse suhtlemise tasemele ning kontaktid on peamiselt kultuuri, hariduse ja noorsootöö valdkonnas.

Ühiselt leiti, et koostöö võiks jätkuda ning see peaks tuginema kogemuste vahetamisele ja ühiste projektide läbiviimisele: kultuurifestivalid ja spordisündmused, aga ka koolide õpetajate- ja noortevahetus, koostöö lasteaedade vahel ning uue valdkonnana lisanduks sotsiaaltööalane kogemustevahetus.

Lepiti kokku, et koostöölepingut ajakohastatakse ning see sõlmitakse Põlvamaa kolme omavalitsuse ja Segebergi maakonna vahel veel sel aastal, mil Põlvamaa ja Segebergi partnerluse algusest möödub 25 aastat.

Teate koostas:
Annely Eesmaa
avalike suhete spetsialist
Põlva Vallavalitsus
799 9494
annely.eesmaa@polva.ee