« Tagasi

Sirje Tobreluts pälvis Eesti Linnade ja Valdade Liidu teenetemärgi

Estonia kontserdimajas tunnustati 19. septembril 2020 esmakordselt ajaloos Eesti Linnade ja Valdade Liidu teenetemärgiga inimesi, kellel on olnud hindamatu panus Eesti omavalitsussüsteemi arengusse. Teenetemärgi pälvisid 11 isikut: Taavi Aas, Jüri Ellram, Pekka Granqvist, Sulev Liivik, Sulev Mäeltsemees, Jüri Mölder, Garri Raagmaa, Toomas Sepp, Jaanus Tamkivi, Sirje Tobreluts ja Jüri Võigemast

Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik: „Tegemist on kindlasti väärikate inimestega, kelle hulka kuulub omavalitsustegelasi meilt ja Soomest, häid kolleege ministeeriumitest kui ka teaduse esindajad. Igaüks neist on andnud väga olulise panuse nii omavalitsuste kui ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu taasloomisse ja kestmisse. Suuresti tänu neile on meie omavalitsused ja omavalitsuste koostöö niivõrd kõrgel tasemel."

Sirje Tobreluts on olnud Eestimaa pikima staažiga omavalitsusjuht. Sirje Tobreluts oli aastatel 1985–1990 Mustajõe külanõukogu esimees ja Laheda vallavanem 1990-2017. Seega on ta omavalitsust juhtinud kokku 32 aastat.
Sirje juhtis neli aastat Põlvamaa Omavalitsuste Liitu ja on olnud Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhatuse ja volikogu liige. Praegu on Sirje Põlva Vallavolikogu liige.

Allikas:  www.elvl.ee

Foto erakogust