« Tagasi

Südamekõnd Põlvas tõi rajale üle 200 osalise

Südamekõnd Põlvas tõi rajale üle 200 osaliseKolmapäeval, 25. aprillil toimus üle-eestilise südamekuu raames Põlva valla südamekõnd kahe- ja neljajalgsete sõpradega.

Starditi Põlva rannast, südamekõnni distantsid olid 4 ja 6 kilomeetrit. Emotsioonivõimlemisega aitasid üritusse sisse elada Põlva tüdrukud Laura ja Lota ning tegemisi koordineeris Reet Külaots.

Kõnnirajale suundus 201 osalejat, kes igaüks valis endale sobiva pikkusega raja. Rajaleminejad said kaasa ülesande pildistada seda, mis kõige rohkem südamele rõõmu valmistab. Et jäädvustus niisama sahtlipõhja ei jääks, siis välja valitud foto tuleb saata 2. maiks aadressile kaire.zopp@polva.ee. Saadetud fotode näitus ja auhindade loosimine toimub 3. oktoobril helkurkõnni üritusel.

Esmakordselt olid osalejad oodatud südamekõnnile koos oma neljajalgsete sõpradega. Väga põnev oli näha erinevat tõugu suuri ja väiksemaid neljajalgseid sõpru. Kokku registreeriti 14 koera, kohaletulnud said nautida seda vaatepilt kui nn „koerte näitust". Koerte alal spetsialist Maiu Rõbakov õpetas lihtsaid nippe, kuidas koer kuuletub ja reageerib käsklustele. Kogu ürituse ajal oli koerte õpetuse ABC punktis palju huvilisi. Kes läks saama teadmisi, mida igapäevaselt saaks oma koera juures kasutada, kes läks niisama uudistama neljajalgseid sõpru.

Elis Hainsoo Eesti Punase Risti Põlvamaa seltsist ja Margit Rikka Põlva Haiglast andsid edasi tervisealast infot, jagasid liikumisrattaid, mõõtsid vererõhku, kehamassiindeksit ja rasvaprotsenti.

Rajalt tagasijõudnutele pakuti kosutuseks sooja teed ning puu- ja köögiviljaampsu.

Samal ajal kui tervisenõudlejad rajal olid, toimus auhindade loosimine. Kellel loosiõnn naeratas, sai lisaks heale enesetundele ja liikumisrõõmule kaasa ka toreda auhinna.

Ürituse aitasid korraldada Põlva Maakonna Spordiliit, Põlva Terviseklubi, Punase Risti Selts, Põlva Haigla AS, Põlva Spordikool, Põlva valla tervisekomisjon, Teraapiagrupp OÜ ja Põlva vald.

Põlvas vallas on väga palju erinevaid terviseradu ja kergliiklusteid, mis liikmemaksuvabalt ning hapnikukülluses ootavad liikumisharrastajaid kogu aeg. Põlva valla LIIKUMISSARI 2018 saab alguse juba mai esimesel kolmapäeval. Traditsiooniliselt valib iga osaleja endale sobiva stardipaiga, raja, tempo, liikumisstiili või -vahendi. Etapi kontrollpunkt (KP) tuleb läbida ajavahemikus 18.30–20.00. KP-d on 2. mail Põlva Vallamaja parklas (Keldrikaela tee 2), 9. mail Põlva Kooli juures (Lina 21), 16. mail Põlva Päästekomando platsil (Lao 17), 23. mail Piiri tänava korvpalliplatsil, 30. mail Mammaste Tervisespordikeskuses.

Septembris kolmapäevakud jätkuvad ning LIIKUMISSARI 2018 lõpeb 3. oktoobril helkurkõnniga.

Tule liikuma ja tee oma südamele head!

Lisainfo:
Kaire Zopp
Põlva Vallavalitsus
spordi- ja tervisedendusspetsialist
Tel. 5306 9570
E-post Kaire.Zopp@polva.ee