« Tagasi

Vastse-Kuuste noortekeskus sai päris oma maja

Vastse-Kuuste noortel on nüüd põhjust rõõmustada, sest noortekeskus kolis päris oma majja, kus on lahedalt ruumi nii huviringide kui ka niisama olemise jaoks. Esimeste lahtiolekupäevade jooksul on juba oma tee noortekeskusse leidnud ka need noored, kes muidu sinna aastaid oma nina pistnudki pole.

Ja pole ka ime! Kui varemalt oli Vastse-Kuuste noortekeskuse käsutuses üks suure elutoa mõõtu ruum kooli keldrikorrusel, kus kõik pidid korraga ühes ruumis hakkama saama, siis nüüd on noorte päralt kaks korrust ja täiesti oma aed! „Siin paistab päike igast aknast," rõõmustab noorsootöötaja Alina Vals, kellele kolimisest rääkimine rõõmupisarad silma toob, sest nagu ütleb abivallavanem Janika Usin avamispäeval, on Vastse-Kuuste noored viimaks maa alt väljas!

Ja loomulikult rõõmustavad ka lapsed! Esimestel lahtiolekupäevadel jooksevad keskusesse noored, kes sõpradelt uue maja uudisest kuulsid. Näha on rõõmu ja elevust. Sõpradega vaadatakse läbi kõik ruumid, proovitakse istuda erinevatel toolidel. Üks poiss ütleb, et ta pole noortekeskuses neli aastat käinud. Ja kui viimati käis, oli ta seal 10 minutit. Aga nüüd tuleb kindlasti jälle.  

Palju erinevate funktsioonidega ruume
Rõõmustamiseks on põhjust, sest kolimine ei anna mitte ainult rohkem ruumi, vaid ka suuremad võimalused. Noortekeskuse teisel korrusel on avatud ruum erinevate mängude mängimiseks ja koos olemiseks. Seal on olemas ka eraldi ringiruum, mis tähendab, et enam ei pea ringide toimumise ajal teised noored keskusest lahkuma, sest nüüd mahuvad korraga kõik toredasti toimetama. Alumisel korrusel on saal piljardilauaga, ruumikas riidehoid ja tualett ning maja planeeringu tõttu jagub majas kohti, kus ka natuke omaette olla või sõbraga salajutte rääkida. Samuti jätkub koostöö Vastse-Kuuste kooliga, sest esimesel korrusel saab olema ka tehnoloogiaklass. „Kui varem lubasid nemad meile ruumi, siis mul pole kahju neile üht ruumi lubada," ütleb Alina rõõmsalt.

Aga iga kodu süda on köök ja armastust toob alati söök! Seega väga suurt rõõmu pakub see, et viimaks saab noortekas oma päris köögi! Tööd ja tegemised on veel pooleli, aga Põlva vald ja Põlva valla Noorsootöö Keskus toimetavad hetkel selle nimel, et juba varsti oleks sisse seatud köök koos uhiuue pliidiga ning ka avamispäevaks sai seetõttu kingitud just eelkõige köögitarvikuid. Varem polnud keskuses nende jaoks lihtsalt ruumi ning kokandusringi läbi viimiseks tuli leppida lauale käiva pliidi ja noorsootöötaja kodust toodud tarvikutega.   

Maja rikas ajalugu
Tegelikult pakub noortekeskuse maja nostalgiat pea kõikidele, kes Vastse-Kuustes elanud on. Enne asus selles hubases hoones lasteaed ja nii nagu meenutas Põlva Vallavolikogu esimees ja endine Vastse-Kuuste vallavanem Lennart Liba, on veel varem olnud see maja kooli kasutada. Seega jagus avamisel nostalgilisi meenutusi sellest majast nii suurtel kui väikestel.

Vastse-Kuuste noortekeskus tegutseb avatud noorsootöö põhimõtetel, st seda võivad külastada ja sealsetes tegevustes osaleda kõik 7-26aastased noored olenemata nende elukohast, soost, usust, tõekspidamisest jne. Keskuse külastamine ja teenustes osalemine on tasuta. Keskus asub Vastse-Kuuste alevikus, aadressil Kesktänav 20/1 ning on avatud:
E 12.00–17.00
T 13.00–18.00
K 12.00–18.00
N, R 12.00–19.00

Kristina Masen
Põlva valla Noorsootöö Keskuse juhataja