« Tagasi

Täna tunnustas Eesti Koolispordi liidu president Gerd Kanter Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Kooli aasta kõige sportlikumateks koolideks

Eesti Koolispordi liit tunnustas Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Kooli aastate 2020–2021 kõige sportlikumaks kooliks. Karika ja tänukirja andis koolidele Eesti Koolispordi liidu president, endine kettaheitja, olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter.
 
Eesti Koolispordiliidu peasekretäri Madis Pettai sõnul ei anta sportliku kooli tiitlit mitte medalite arvu pealt, vaid hinnatakse üldist aktiivsust spordis. See sai ka Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Koolile määravaks otsustamisel. Pettai sõnul suutis Põlva kõige paremini kohaneda koroonast tulenevate tingimustega. Sellele lisas Kanter, et mõlemad koolid olid väga aktiivsed nii koolisisestel, maakondlikel kui ka Vabariigi spordisündmustel. Sellepärast olid nad esimesed 200 kooli hulgast.
Kanteri sõnul on tal hea meel neid autasusid üle anda. Ta näeb enda sõnul, et just väljas liikumist ja spordi harrastamist väärtustavad noored ühe rohkem. Noored on tema sõnul väga paindlikud, leides iga ilma jaoks õige riietuse ning tihti on hoopis täiskasvanud need, kes noortele järgi ei jõua.
 
Põlva volikogu esimees Lennart Liba kommenteeris sündmust: "Olen uhke meie spordirahva koostöö üle. Keerulisel ajal leiti üheskoos lahendused, mis toetasid noorte sportlikku aktiivsust. Tunnustus on seda erakordsem, et võideti nii gümnaasiumite ja põhikoolide arvestuses." Liba tänab kõiki õpilasi, õpetajaid treenereid, lapsevanemaid, kes andsid panuse koroonakriisi ajal, et vaim ja füüsis korras hoida. Ta lisas: "Südame teeb soojaks, et noored nii palju sporti teevad ja tervist hoiavad."
Kanter pidas noortele ka 45 minutilise loengu, kus rääkis oma võitudest, kaotustest, eesmärkide püstitamisest ja julgusest unistada. Ta tõdes noortele, et kõige olulisem on tema loengust kaasa võtta see, et "Tegelikult kõik on võimalik. Ainus, kes teid piirata saab, olete te ise."
Kanter rääkis, et tema jaoks on see väärtus käia rääkimas noortele oma õnnestumistest ja kogutud kogemustest. Praegu tegeleb ta oma vana armastuse, korvpalliga.
 
Küsides temalt, et kas Põlva Koolil ja Põlva Gümnaasiumil on ka järgmisel aastal lootust saada sama tiitel, vastas Kanter, et kõik on õpetajate ja sportimise arendajate taga kinni. Kuid ta lisas, et ei näe põhjust, miks Põlva ei peaks suutma praegust taset hoida, samas aga loodab Kanter, et ka teised koolid panustavad palju spordile.
 
Täname Põlva Vallavalitsuse ja volikogu poolt kõiki treenereid, õpetajaid, spordiliite, muid asjaosalisi ja muidugi ka sportivaid noori, tänu kellele need tunnustused siia valda jõudsid. 
 
Pildid üritusest leiab SIIT.