Lõõtsapealinn Põlva traditsiooniline lõõtspillipidu Harmoonika toimub 9. juulil

Eesti lõõtsapealinnas Põlvas toimub laupäeval, 9. juulil 2022 lõõtspilli laulu- ja mängupidu Harmoonika, mida peetakse juba 11. korda. Peol esinevad vabariigi parimad pillimehed ja lõõtspilliansamblid.

Sel aastal keskendub pidu koos laulmisele ja pillimängimisele. Eestlased on ju laulurahvas, laulame kuni elame. Laulda tahame ikka koos ja kõige parem, kui saame seda teha pilli saatel. Tähtis pole seejuures mitte niivõrd muusikaliselt igati korrektne esitus, vaid laulmine kui loomulik kollektiivne olek. Veel mõni aeg tagasi polnud perekondlikku pidu, kus ei võetud laulu üles, nüüd aga hakkab see komme vaikselt kaduma. Tahame seda traditsiooni üles õhutada.

Südasuvisel laupäevaõhtul Põlva Intsikurmu metsapargis ja lauluväljakul tõmbavad lõõtsad lahti ning laulu võtavad üles lõõtspillide koondorkester, lõõtsamängijate meeskvintett, ansambel Untsakad, Juhan Uppin, Ants Järv ning Heino Tartes. Vürtsi lisavad Jan Uuspõld, külalised Pärnu Lõõtspillihaigete Seltsist, Leedust ja Austriast. Lisaks on avatud müügipunktid ja pakutakse tegevusi lastele.

Pidu algab kell 18 ja kontsert lõppeb ühise simmaniga, kus saab jalga keerutada ansambli Untsakad saatel.