« Tagasi

Kontsertesitlus: "Käokiräs" Põlva kihelkonna pärandus lastele

27. septembril kell 17 esitletakse Põlva Kultuurikeskuses kogumikku „Käokiräs", kuhu on koondatud Vana-Võromaa ühe paikkonna, Põlva kihelkonna ja selle lähiümbruse pärimus.

Kogumiku materjal saadi peamiselt Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudest. Väljaandesse on kogutud ennekõike selline pärimus, mida sobib kasutada koos lastega. Raamatust leiab rütmilisi lugemisi, laule, mänge, jutte, vanasõnu, mõistatusi ja vanarahva tarkusi.
Raamat on sobilik abiline emakeele ja muusikaõpetajatele, samuti lasteaiaõpetajatele, folkloorirühmadele ja loomulikult ka kõikidele lapsevanematele ning vanaemadele. 
Raamatu koostaja on Põlva ühe vanima folkloorirühma „Käokirjas" juhendaja Merike Tigas, kes sai kogumiku koostamise idee „Käokirjase" loojalt ja juhendajalt ning Moisekatsi Elohelü pikaaegselt juhilt Ülle Podekratilt. Merikest inspireeris see, kui pühendunult tegi Ülle tööd lastega, korraldades lasteaedade folkloorifestivali „Kes Aias" ja juhendades kolme erinevat Käokirjase kollektiivi. See raamat on tänutäheks ja austusavalduseks Üllele ning inspiratsiooniks pärimuse radadel nii suurtele kui ka väikestele huvilistele. 
Põlva Kultuurikeskuse tantsusaalis kell 17 algaval raamatuesitlusel tutvustavad folklooriansambel "Käokirjase" liikmed koos noorte abilistega raamatusse kirja pandud materjali.
Kohapeal on võimalus koos Käokirjasega mängida ja laulda ning loomulikult ka raamatut kaasa osta. Raamatute eest saab tasuda kohapeal nii sularahas kui kaardiga, samuti on võimaik raamatut osta e-poest.
Palume raamatuesitlusel osalemise soovist teada anda meilile helje.povvat@gmail.com. Sündmust korraldab Põlva Hurda Selts koostöös folklooriansambliga Käokirjas. Sissepääs prii. 
Sündmus sotsiaalmeedias.
Eeldame, et kontserdi külalised on terved ja teistega arvestavad! Palume kontserdile tulles järgida kehtivaid piiranguid. 
Vaata videost, kuidas Käokirjase liikmed teevad koos väikelastega pärimuslikke lugemisi raamatuesitluselt Moostes.