« Tagasi

Tunnustati Põlvamaa 2018. aasta tublimaid ettevõtjaid

Ettevõtteid tunnustati neljas kategoorias: Ettevõtluse Edendaja, Tõusev Täht, Põlvamaa Pärl ja Põlvamaa Mastimänd. Pildil kategooriate võitjad.Reedel, 5. oktoobri õhtul jagati Kanepi Aiandis toimunud pidulikul vastuvõtul Põlvamaa 2018. aasta ettevõtlusauhinnad. Ettevõtteid tunnustati neljas kategoorias: Ettevõtluse Edendaja, Tõusev Täht, Põlvamaa Pärl ja Põlvamaa Mastimänd.

Ettevõtluse edendaja on üksikisik, ettevõte, asutus, organisatsioon või omavalitsus, kes on oma tegevusega otseselt või kaudselt aidanud kaasa Põlvamaa ettevõtluse arengule.

2018. aasta ettevõtluse edendaja Põlvamaal on puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter käima lükanud ning värskelt uutele väljakutsetele vastu astunud Kalev Kaarna, kes on piirkonna ettevõtluse arendamisele kaasa aidanud pakkudes Tsentri kaudu nii tootearenduslikku tuge kui organiseerides erinevaid koolitusi.

Tõusev Täht on ettevõte või ettevõtja, kes on oma tegevuses keskkonnasõbralik ja innovaatiline ning käivitanud uue tegevuse (toote/teenuse) või protsessi.

2018. aasta tõusev täht on 2017. aastal loodud ettevõte E-Sahver OÜ. E-Sahvri mõte on, et inimene ei pea enam enda sügavkülmikusse talvevarusid koguma. Iga soovija saab juba kevadel E-Sahvri veebikeskkonnas broneerida metsaannid ja aiasaadused, mida ta talve jooksul tahab tarvitada. Seejärel varuvad ettevõtte taga olevad vennad Haavistud need kokku, puhastavad, pakendavad ja kiirkülmutavad. Vajalik kraam saadetakse Tartusse ja Tallinnasse külmakulleriga.

Põlvamaa Pärl on ettevõte või ettevõtja, kes on tuntud väljaspool maakonda ja on oma tegevusega märgatavalt panustanud Põlvamaa kui sihtkoha atraktiivuse tõstmisse.

2018. aastal on Põlvamaa Pärl tänavuse ettevõtlusauhindade üleandmise peokoht - Kanepi Aiand OÜ, mis on üle-eestiliselt tuntud oma istikute valiku ja haljastuslahenduste poolest. Sel aastal tähistab ettevõte 25. tegutsemisaastat ja selle puhul on Aiandis toimunud tavapärasest suuremal hulgal mitmeid laiemale avalikkusele suunatud sündmusi. Kanepi Aiand on stabiilne, aga samas pidevalt arenev perefirma, mis annab tööd ca kümnele inimesele, lisaks hooajatöölised. Kanepi Aiand on ka aktiivne osaleja teadus- ja arendustegevuse projektides (sordiaretus, sordivõrdlused, liigpõhised katsed jne). Lisaks tehakse tihedat koostööd Eesti Maaülikooliga.

Põlvamaa Mastimänni tiitliga tunnustatakse ettevõtet, mis on tegutsenud üle viie aasta, kus töötab vähemalt 10 inimest, on oluline piirkonnale/vallale ning mis on edukas, stabiilne ja jätkusuutlik.

2018. aasta mastimänd on ettevõte Kagureis OÜ (Pesa hotell & restoran), mis on Põlvamaal tegutsenud üle 25 aasta. Selle aja jooksul on ettevõttest saanud tunnustatud majutus- ja toitlustuskoht piirkonna külaliste ja kohalike inimeste jaoks. Pesa hotell on koostööpartner mitmele Põlva kandi ettevõttele. Pesa Cateringi omakandi road ja kõrge kvaliteet loovad tuntust Põlva maakonnas ja kaugemalgi. Juba mitmeid aastaid on hotellil rahvusvaheline Rohelise Võtme märgis. See tähendab, et keskkonnasäästlikkuse põhimõtted on ettevõttes au sees. Viimase paari aasta jooksul on hotell palju uuenenud – päikesepoolsele fassaadile on paigaldatud päikesepaneelid ja 2018. aasta septembris valmis minispaa Sõstar.

Tänavu tunnustati ettevõtjaid klaasist taiestega, mille on loonud äsja pealinnast Põlvamaale kolinud  klaasikunstnik Eeva Käsper-Russak (https://www.youtube.com/watch?v=oyL5a4fdICc). 

Tunnustused andsid  üle Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Georg Pelisaar ja Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja Aarne Leisalu.

2018. aasta parimad ettevõtjad selgitas välja komisjon koosseisus: Aarne Leisalu, Kuldar Leis ja Diana Plakso (Põlvamaa Arenduskeskus); Peeter Peedomaa (Peetri Puit OÜ - Põlvamaa Mastimänd 2016) ning Tomi Saluveer (Lõuna-Eesti Postimehe majandusajakirjanik).

„Parimateks esitati 19 ettevõtet-ettevõtjat. Enim nominente oli uute tulijate seast tõusva tähe kategoorias. Hea meel on, et ka tavakodanikud märkavad ettevõtjate panust ja esitasid kanditaate. Nii näiteks oli välja toodud ettevõtteid, kes on suurepärane tööandja piirkonnas, mis maal on eriti oluline või kes on panustanud kogukonna arengusse ja ühissündmuste korraldamisse. Kiitust väärivad  ka need, kes julgevad end ise esile tuua!" kirjeldas selle aasta nominente Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso.

Põlvamaa ettevõtjate tunnustamist korraldasid ja rahastasid Põlvamaa Arenduskeskus ning Põlvamaa Omavalitsuste Liit. Ettevõtjate tunnustamist toetati Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Pildigalerii: https://goo.gl/a8RqxJ  (fotod: Janek Marga)


Lisainfo:
Diana Plakso
Ettevõtluskonsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 527 5899
E-post: diana.plakso@polvamaa.ee