« Tagasi

Aasta esimene Kultuurikompass annab tõuke Tartu ja Lõuna-Eesti rahvusvahelistumisele

Tartu linna ja Tartu 2024 pikaajaline eesmärk on luua pinnas kultuuri rahvusvahelistumiseks ja olla silmapaistev Euroopas. Sellest tõukuvalt toimub 17. jaanuaril kultuurikorraldajaid ja rahastajad ühendav "Kultuurikompass esitleb" kohtumine. Ühisel hommikukohvil on võimalus osaleda rahastajatega kiirkohtingutel. Sõna saavad Nordeni, Loov Euroopa ja Ameerika Ühendriikide saatkonna esindajad.   

Tartu 2024 meeskonna Kultuurikompasside vedur Angela Ader toob välja, et Euroopa kultuuripealinna missioon on suurendada rahvusvahelist koostööd: "Kõik Tartu 2024 põhiprogrammi projektid omavad välispartnereid – see rikastab meie programmi ja loob tulevikuks uusi koostöösuhteid. Vaid nii saame tutvustada Euroopale Lõuna-Eesti omapära."

Tartu Linnavalitsuse kultuurivaldkonna juhi Kristiina Aviku sõnul keskenduvad Kultuurikompassi foorumid ja seminarid rahvusvahelisele koostööle laias mõttes: "Oleme juba neli aastat korraldanud rahvusvahelisi Kultuurikompasse ja toonud siia Euroopa riikide tippe. Nüüd aga jagame infot sellest, kuidas kohalikud kultuurikorraldajad saavad oma tegevusi välisrahastuse abil mitmekesisemaks muuta."

Kultuurikompassil esinevad Geir Lindahl ja Grete Kodi (Norden ehk Põhjamaade Ministrite Nõukogu), Kristiina Urb (Loov Euroopa) ning Christie Valentine ja Jane Susi (Ameerika Ühendriikide saatkond). Huvilistel on võimalik osa võtta iga rahastaja tutvustavast sessioonist, millele järgneb vabamas vormis võrgustumise aeg. 

Registreerimine on avatud 13. jaanuarini või kuni kohti jätkub. Ürituse töökeelteks on eesti ja inglise keel.
Link: https://forms.gle/WrrX66BWTws9Jv3K6
Hommikukohvi toimub Cafe Truffes (Tartu, Raekoja plats 16) kell 9.15 kuni 12.00.


Sündmust korraldavad Tartu Linnavalitsus ja Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024. 
Lisainfo: Kristiina Avik, kultuurivaldkonna juht, kristiina.avik@tartu.ee 

 

Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, kroot.filippov@tartu2024.ee