« Tagasi

TÄNA kerkib saladuseloor enam kui tuhande sündmusega Euroopa kultuuripealinna programmilt

Sada päeva enne Euroopa kultuuripealinna avatseremooniat ehk 19. oktoobril teeb Tartu 2024 avalikuks enam kui tuhande sündmusega tiitliaasta programmi. Tuleva aasta sündmustelt kergitab saladuseloori vaatemänguline etendus „Sada ööd ja päeva Ellujäämise Kunstideni" Aparaaditehase loomelinnakus ja selle lähialal.

Lavale tulevad Alika Milova, Mari Kalkun, Maris Pihlap, ekstreemsportlased, akrobaadid, tantsijad ja paljud teised, kelle uudislooming moodustab vaatemängulise terviku tuleva aasta Euroopa kultuuripealinna projektidest Tartus ja Lõuna-Eestis. Üles astub NOËP, kes esitab värskelt valminud kultuuripealinna tunnuslugu „Young Blood City". Singel räägib nooruslikust energiast, mis kutsub alati Tartusse tagasi.

Vaatemäng on jaotatud neljaks kulminatsiooniks, mis peegeldab Tartu 2024 programmiliini sündmuste teemasid: elu ja keskkond, inimene ja oskused, omapära ja Euroopa, teadus ja tehnoloogia. Programmi avalikustamist juhib tehisintellektist oraakel, kes jutustab terve tiitliaasta vältava programmi juhtidee Ellujäämise Kunstide lugu.

„Ellujäämise Kunstid – need on teadmised, oskused, väärtused, mis aitavad meil tulevikus paremini elada," rääkis Tartu 2024 loovjuht Kati Torp. „Tartu 2024 programm on korraga nii rahvusvaheline kui ka kogukondlik ja pakub üritusi igas eas publikule. Ellujäämise Kunste tõlgendavad kõik kultuurivaldkonnad: pärimus- ja toidukultuurist muusika, filmi ja visuaalse kunstini välja."

Aparaaditehase linnaku kõrval Kastani tänaval paikneb Tartu 2024 põhiprogrammi projekte tutvustav näitus. Külalisi toitlustavad Tartu ja Lõuna-Eesti püstijalasöögikohad, mis pakuvad kohalikke maitselamusi.

Programmi avalikustamisega algab piletimüük kultuuripealinna sündmustele ning soetamist ootab Tartu 2024 visiooniraamat „Ellujäämise Kunstid".

Etendusest teeb otseülekande kell 19.30 ETV. Jupiteri kanalil saab jälgida vaatemängu kirjeldus- ja viipekeeletõlkes.

Tartu 2024 avalikustab kogu tiitliaasta programmi 19. oktoobril 2023. Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia algab sada päeva hiljem – 26. jaanuaril 2024.