10.07.24
  Põlva Vallavalitsuse kassa on kolmapäeval, 17. juulil suletud.

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Annetus Põlva haigla EMOle toob elupäästva vahendi

Põlva haigla EMO osakonnale annetati heategevuskampaania „Koos on kergem" abil 900 eurot, mille andis üle Põlva Selveri juhataja Merike Arula.

Saadud annetuse eest soetab Põlva haigla EMO osakonda defibrillaatori lastele mõeldud kleebitavad labad, mida seni EMOs polnud. Lähimad lastele mõeldud labad on olnud kiirabibrigaadidel, kuid tänu Põlva headele inimestele saab edaspidi see võimekus tagatud ka EMOs.

„Defibrillaatorit kasutatakse südame rütmihäirete raviks kui ka jälgimiseks ja seda nii täiskasvanutel kui lastel. Viimasel juhul eeldame, et lapsel on oht eluohtliku rütmihäire tekkeks," ütles Põlva haigla erakorralise meditsiini osakonna juht Annika Uue.

Kleebitavad labad on seadme lisavarustus, mida on saadaval laste ja täiskasvanute suuruses. „Põlva haigla EMOsse võivad sattuda ka lapsed erinevas vanuses ja eriliseks teebki need labad kleebitavus, mis võimaldab need püsivamalt lastele kinnitada ja võimaldavad kiiremat reageerimist," sõnas Uue.

Põlva haigla EMO teeb sellel aastal läbi suure uuenduskuuri, kui osakonna juhtimise võttis aasta algusest üle senine Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO juht Annika Uue, kollektiivi on lisandunud erakorralise meditsiini väljaõppega arste ja õdesid ning mõne kuu jooksul valmivad ka uued EMO ruumid koos vajalike seadmetega. Seda ikka selleks, et Põlvas ja Kagu-Eestis tagada kvaliteetne ja asjakohane arstiabi.

Selver müüs kampaania „Koos on kergem" raames heategevustooteid ning kogus sularahalisi annetusi, millest 900 eurot annetati Põlva haiglale. Annetust kasutatakse EMO osakonda lastele mõeldud vahendite täiendamiseks.

Põlva Haigla pressiteade

Foto Madis Perli


26.04.24

 

18.01.24
  Vallavalitsuse kassa asub vallamajas Keldrikaela tee 2, Mammastes ja on avatud
K 9-13 ja N 12-15
Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
18.01.24

 

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo