15.07.24
  TÄHELEPANU! Vallavalitsuse sotsiaalosakonda pääseb AINULT noortekeskuse juures olevast kultuurikeskuse sissepääsust.
10.07.24
  Põlva Vallavalitsuse kassa on kolmapäeval, 17. juulil suletud.

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Kultuurialane koostöö toetab piirkonna arengut

Üle 130 kultuurikorraldaja, loovisiku ja regionaalse koostöö eksperdi kohtusid 7. septembril Valgas ja 8. Septembril Tartus, et võtta luubi alla, kuidas maakohad saavad kultuuripealinnast kasu lõigata ja milline on nii mahuka sündmuse pikaajaline mõju maaelule.

Inspiratsioonifoorumile kogunesid esinejad ja osalejad üle Euroopa - Eestist ning naaberriikidest, Norrast Luksemburgini. Kaugeim osaleja jõudis Valka Lõuna-Koreast. 30 kohalikku kultuurikorraldajat sõitsid spetsiaalselt Kultuurikompassiks Lõuna-Eestisse Soomest, samuti osales paarikümnepealine Ida-Virumaa kultuurijuhtide delegatsioon.

Kultuurikompassil üles astunud eelnevate Euroopa kultuuripealinnade esindajad tõid välja, et õppisid kultuuri nägema märksa strateegilisemalt kui varem. Ka Lõuna-Eestis on sellise mõistmiseni jõutud. Ühine kogemus aitab tugevdada kultuurivõrgustikke ning kultuurialane koostöö saab luua silda koostööle ka teistes valdkondades.

Kultuurikompassi peaettekannetele järgnes viis vestlusringi, milles räägiti lähemalt kultuurialgatustest, mis suunavad oma tegevusi suurlinnadest välja ning keskenduvad maapiirkondade erinevate valukohtade lahendamisele.

Valgas toimunud Kultuurikompass oli järjekorras neljas väljaspool Tartut toimunud Kultuurikompass. Eelmisel aastal toimus Kultuurikompass Moostes Põlva maakonnas, aastal 2021 Võru maakonnas, 2020 Viljandis. Valgas toimunud Kultuurikompassi kaaskorraldaja oli Operation Pirkanmaa tiim Soomest.

Kultuurikompass on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kultuurikorraldajate võimestussari, mis toimus kokku juba 15. korda.

Foto Tartu 2024, fotograaf Maanus Kullamaa


26.04.24

 

18.01.24
  Vallavalitsuse kassa asub vallamajas Keldrikaela tee 2, Mammastes ja on avatud
K 9-13 ja N 12-15
Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
18.01.24

 

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo