15.07.24
  TÄHELEPANU! Vallavalitsuse sotsiaalosakonda pääseb AINULT noortekeskuse juures olevast kultuurikeskuse sissepääsust.
10.07.24
  Põlva Vallavalitsuse kassa on kolmapäeval, 17. juulil suletud.

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Kutsume Sind tähistama Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tiitliaasta algust!

Saa osa pidulikust Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avanädalast, mis tipneb 26. jaanuaril Tartus Emajõe kallastel vaatemängulise avatseremooniaga „Kõik on kokku üks!". Sel erilisel kontsertetendusel astuvad lavale palavalt armastatud artistid, näitlejad, tantsijad ja täiesti ootamatud uued kooslused.

Kohtume, tantsime, rõõmustame – algab kordumatu aasta Tartus ja Lõuna-Eestis!

Tartu 2024 avamine

❒ 26. jaanuar

➤  Tartus Emajõe kallastel
Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta algab Tartus avatseremooniaga „Kõik on kokku üks!" Kaarsilla ja Rahu silla (endine Võidu sild) vahelisel Atlantise-poolsel Emajõe kaldaäärsel. Publik saab jälgida etendust Vabaduse puiestee poolsel kaldal. Avalavastus toob vaatajani loo, mis kõneleb inimeste, piirkondade ja ajastute omavahelistest seostest. Räägime Tartust: tõelisest ja utoopilisest, tulevikust unistavast ja minevikku mäletavast, energiast pakatavast, soojast ja turvalisest Tartust, kus on igaühe jaoks ruumi ja hea elada. Lavastus tuletab meelde, et saame valida, kas pöörame näo parema tuleviku suunas või pöörame selja.

Tähistame rahvusvaheliselt! Jaga oma välismaa sõpradega inglise keelse sünkroontõlkega otseülekannet: https://tartu2024.ee/en/opening/

6.55–09.00 Terevisioon
➤ Tartus
➤ Vaata ETVst
Euroopa kultuuripealinna kauaoodatud avamise päeval läheb Terevisioon eetrisse Tartust. Ärka kultuuripealinna rütmis ning valmista end unustamatuks päevaks!

10.00–1.00 Lastedisko
➤  Klubi Illusioon
➤  Eelregistreerimisega
Avamispäeva hommik algab lustaka lastediskoga. Muusikat mängivad legendaarne Eesti HipHop Festivali eestvedaja DJ Maido Möls ja Noorte DJ Kooli õpilased.

15.00–23.00 Soojenduspidu
➤ Raekoja plats
➤ Tasuta
Raekoja platsi annavad särtsu miljoneid kuulamisi kogunud Púr Múdd, Eesti tekno esileedi Merimell, R&B staar YASMYN, Briti edetabelites tähelendu teinud Rozell, Läti DJ Magnuss Eriņš, dünaamiline duo Eleryn Tiit ja Inga Tislar ning ööelu saadikud Kersten Kõrge ja Robert Kähr.

19.00–20.00 Avatseremoonia "Kõik on kokku üks!"
➤  Vabaduse pst  kallas
➤  Tasuta
Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta Tartus ja Lõuna-Eestis algab 26. jaanuaril Tartu südalinnas suurejoonelise avatseremooniaga „Kõik on kokku üks!". Avaetendusel, mis tähistab terve 2024. aasta vältava kultuuriprogrammi algust, astuvad üles tuntud Eesti artistid, näitlejad ja tantsijad. Etenduse lavastaja on Taavi Tõnisson ja dramaturg Eero Epner.

Avatseremoonia teleülekannet näeb ETVs algusega kell 19.00. Terve ülekanne on viipekeeletõlkega, kirjeldustõlkega on ainult avalavastuse osa. Kirjeldustõlke kuulmiseks tuleb ülekande ajal sisse lülitada vaegnägijate helikanal. Viipekeeletõlkega otseülekannet on võimalik jälgida veebilehel jupiter.err.ee ja Jupiteri telerakenduses.

20.30–21.30 Meelelahutuslik rongkäik
➤  Vabaduse pst-lt ERMi
➤  Tasuta
Õhtu jätkub üllatusterohke rongkäiguga, mis suundub mutantauto Reisiva Siili juhtimisel mürtsuva muusika ja tantsu saatel järelpeole.
Tule ja saa osa aasta vingemast rongkäigust, kus rahva jalad panevad tatsuma Púr Múdd ja DJ Magnuss Eriņs. ERMi poole suunduval teekonnal on oodata veel mitmeid üllatusi, millest rongkäigulised osa saavad.

21.00–02.00 ÖÖ24 ERMis
➤  ERM
➤  Piletiga
Eesti Rahva Muuseumi siseruumides on üles seatud DJ-de ajarada, kus eri kümnendeid esindavad Eestimaa legendid mängivad oma lemmikmuusikat.
Etteaste teevad Eiki Nestor, Peeter Volkonski, Jüri Makarov, Heivi Saaremets, Paul Oja, Hannaliisa Uusma ja Micaela S. Kõik näitused on avatud ja tutvust saab teha veebruaris avatava näituse „Kellele kuulub öö?" installatsioonidega.

21.00–03.00 Tartu 2024 vabaõhureiv
➤  ERM, õues
➤  Tasuta
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia järelpidu on enneolematu vabaõhureiv Eesti Rahva Muuseumi ees. Peaesineja on trummi ja bassi muusika legend Sigma!
22.00 Heidy Purga
23.00 Emily Makis & Hi-Phi (ÜK)
00.00 Sound In Noise x Olivar ft. MC Slin
01.00 SIGMA Dj-sett ft. MC Degs (ÜK)

Rohkem avapäeva pidustuste kohta: https://tartu2024.ee/avamine/

Tutvu Euroopa kultuuripealinna avanädala sündmustest täispikitud kavaga: https://tartu2024.ee/avanadal/

Ära hoia tagasi ning naudi kultuuri täiel rinnal. Meelepäraseid tegevusi leiab näituste, õhtuste pidude, muusikaviktoriinide, teatrietenduste ja palju muu seast.

 


26.04.24

 

18.01.24
  Vallavalitsuse kassa asub vallamajas Keldrikaela tee 2, Mammastes ja on avatud
K 9-13 ja N 12-15
Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
18.01.24

 

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo