15.07.24
  TÄHELEPANU! Vallavalitsuse sotsiaalosakonda pääseb AINULT noortekeskuse juures olevast kultuurikeskuse sissepääsust.

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Lutsu Teatri lavalaudadele jõuab rokkiv suvelavastus “Eesti päästmine“

 

Juuni keskel kaiguvad Lutsu küla nurmedel rokihelid, sest Lutsu Teater toob 15.-22. juunil Põlvamaal Lutsu külaplatsil lavale muusikalise suvelavastuse "Eesti päästmine".

Tänavu suvel pakub Lutsu Teater Eesti kultuurihuvilistele võimalust nautida värskes õhus humoorikat suvelavastust "Eesti päästmine". See tänapäeva Eestisse asetatud lavastus käsitleb kadunud valdade ja suletud riigiasutuste vahele unustatud maarahva muresid. Nad ei tea enam, kust abi leida. Õnneks saabub pääste prohvet Maltsveti näol, kes toob teispoolsusest kaasa ärkamisaegsed suurkujud nagu Hurt, Jakobson ja Koidula, et aidata Eesti taas õitsengule. Teisisõnu on "Eesti päästmine" on lugu sellest, kuidas sitked eestlased on kõigele vaatamata ellujäänud ja jäävad ka tulevikus.

Lavastuse ajaloolisi ja humoristlikke hetki täiendab rock-ansambel Valem Vale, kes on loonud ärkamisaja luulest inspireerituna lavastusele muusika ja seadnud Koidula luuletekstid rock-muusika võtmesse. See on suurepärane võimalus tutvustada Koidula luulega ka neil, kes tavaliselt luulest ei pea. Valem Vale solist on Kosmikutest tuttav rockilegend Meelis „Hainz" Hainsoo.

"Eesti päästmine" on Lutsu Teatri järjekorras 13. lavastus ning lavastaja Ivo Eensalu jaoks 103. etendus. Lavastuse autoriks on Aidi Vallik, kelle jaoks see on juba kolmas näidend, mis on kirjutatud justnimelt Lutsu Teatrile. Valliku peen ja julge huumor tabab täpselt praeguse Eesti elu ja poliitika valupunkte, pakkudes mõtteainet ja naeru nii nooremale kui ka vanemale vaatajale.

Lutsu Teatri eestvedaja Janno Rüütle ütles, läbi aastate on Lutsu Teatrit külastanud kümned tuhanded inimesed, kes on ikka ja jälle tagasi tulnud. "Lutsu Teater on kogukonnateater, mis näitab ilmekalt, kuidas kohalike inimeste toel saab teha suuri asju," rääkis ta. "Laval on 20 kogenud näitlejat, keda vaadates ei saa aru, et tegemist on harrastajatega, kuna Ivo Eensalu on oma töös väga täpne, põhjalik ja range."

Kuna istekohad on nummerdatud, on soovitatav osta pilet eelmüügist. Kui plaanite lapse teatrisse kaasa võtta, aga ei soovi talle piletit osta, peab laps etenduse ajal süles vastu pidama. Etendusel on ka 40-minutiline vaheaeg, mil saab nautida puhvetites pakutavaid hõrgutisi.

Vabaõhuetendusele omaselt on oluline riietuda vastavalt ilmale ja varuda sääsetõrjevahendit. Nii saab veeta teatriõhtu Lutsu külas muretult ja nauditavalt.

"Eesti päästmine" on suurepärane võimalus veeta üks unustamatu suveõhtu koos pere ja sõpradega, nautides muhedat teatrielamust, suurepärast muusikat ja kaunist Põlvamaa loodust.

Ära jäta kasutamata võimalust näha midagi tõeliselt erilist ja meeldejäävat! Ole kiire ja haara piletid juba praegu Piletilevist!

Vabaõhuetendus „Eesti päästmine on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist."

Vaata lisa: lutsuteater.ee ja osta pilet Piletilevist!

Lutsu Teatri möödunud aastane hittlavastus oli "Turg", mida sellel suvel saab vaadata  9.-14. juulil. Foto: Anett Hallap


26.04.24

 

18.01.24
  Vallavalitsuse kassa asub vallamajas Keldrikaela tee 2, Mammastes ja on avatud
K 9-13 ja N 12-15
Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.
18.01.24

 

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo