24.01.22
PALUME AMETNIKE POOLE PÖÖRDUDA TELEFONI VÕI E-POSTI TEEL JA KOHTUMISED EELNEVALT KOKKU LEPPIDA. AMETNIKE KONTAKTID
24.01.22
  Esialgse info selle kohta, kas perel on võimalik toetust saada ja kui suur see võiks olla, annab näidiskalkulaator  https://www.rahandusministeerium.ee/et/energiakulude-huvitamine  Energiakulu hüvitise osas saab nõu küsida telefonil 5908 7555 või aadressilt energiatoetus@polva.ee Taotlemisest lähemalt

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Noorsootöökohvikud tõid kokku noored, noortekeskused ja kogukonna

Pildil vasakult paremale: Tilsi noorsootöötaja-administraator Jane Lentsius, Mooste noorsootöötaja Tiia Johanson, Tilsi noorsootöötaja Ainika Mägi, mobiilne noorsootöötaja Rosa Sikkal, juhataja Kristina Masen, Põlva noorsootöötaja Ilona Tint ja Vastse-Kuuste noorsootöötaja Alina Vals.

 

Kas sina tead, mida tegelikult noortekeskustes tehakse? Kas sa oskad öelda, millised nõudmised on noorsootöötaja tööle? Kogemused näitavad, et enamik inimesi ei tea või on teadmine pisut nihkes tegelikkusega. Ainus viis seda viga parandada, on noorsootööd laiemalt tutvustada! Ja mis oleks selleks parem kui noorsootöö kohvik?

Kohvik üheks õhtuks
Põlva Ööde raames, 28. augustil, mobiliseerusid peaaegu kõik Põlva valla Noorsootöö Keskuse noorsootöötajad, et avada Põlva noortekeskuse ees üheks õhtuks tore kodukohvik.

Kui tavaliselt on noorsootöös sellistesse üritustesse kaasatud ka noored, siis sedapuhku olid kokkajateks ja küpsetajateks noorsootöötajad ise. Välja otsiti oma parimaid retseptid ning pakkumises oli nii traditsioonilisemaid roogasid, nagu kartulisalat ja võileivatort, kui pisut tavatumaid roogi, nagu pita-leib sibulamoosi, sinihallitusjuustu ja pirniga. Samuti pakkusime masinakohvi ja -jäätist, kakaod ja karastusjooke. Tõsi, kõige menukamaks tooteks osutus siiski ainus laste küpsetatud toode, retrovahvel.

Ei jää viimaseks!
Suure osa külastajate jaoks oligi see päris esimene kord noortekeskusega lähemalt kokku puutuda ning ikka uuriti noortekeskuste töö ja tegemiste kohta. Samuti toimus keskuses noorsootööd tutvustav tuur „Pole noort, pole midagi?", kus räägiti nii noorsootöö üldisest olemusest, seadusandlusest kui ka noorsootööst Põlva vallas konkreetsemalt. Osalejaid oli küll vähevõitu, kuid diskussioon oli sellegi poolest huvitav.

Kohvik sai osalejatelt väga palju positiivset tagasisidet ning palju on küsitud, kas meil on plaan selliseid kohvikuid veel korraldada. Jah, on küll! 16. septembril toimus Põlva noortekeskuse ees üks pisem kohvik, kus sedapuhku olid tegijateks noored ise. Päev enne vaaritati koos kokandusringis ning järgmisel päeval said ka noored ise klienditeeninduses kätt proovida. Millal uusi kohvikuid oodata on, hetkel öelda ei oska, kuid hiljemalt kevadel on see plaan kindlasti!

Nutikam lugeja on juba mõelnud, et mida müügist saadud rahaga tehti. Kohvikutest kogunenud raha, pisut rohkem kui 500 eurot, läks stipendiumifondi „Tulevikuredel", millega saame aidata mõnel abi vajaval noorel saada näiteks uued talveriided või hoopiski vahendid mõne hobiga tegelemiseks.

Ahjal oma kohvik
Samal ajal kui teised noorsootöötajad Põlvas kohvikut pidasid, toimus Ahjal oma kogukonna kodukohvikute päev ning Ahja noortekeskus oli seal oma kohvikuga väljas. Noorteka Järvekohviku korraldajad olid kohal varakult vaatamata sellele, et eelmise õhtu ettevalmistused hilistes õhtutundides lõppesid. Suurem osa kohvikus müüdavast kaubast meisterdati valmis kodus koos vanematega ning selle nimel, et kohvikus saaks pakkuda värsket ning sooja maiust, pani üks isa kringli kerkima lausa kell 5 hommikul! Eelmine päev tuli panna üles kaunistused, telgid, kujundada ja printida menüüd ning meeskond läbis ka minikoolituse viisaka teeninduse kohta.

„Kohvikupäeval oli elevus suur, õnneks olid toetavad vanemad esialgu lähedal. Kui esimene müük tehtud, tuli ka kindlus. Imetlen noorte müüjate vaprust kümme tundi leti taga olla. Ilmselt motiveerisid toredad ja sõbralikud ostjad," ütles Ahja noorsootöötaja Piret Palm.

Milleks see kõik?
Noorsootöö sisuline tugevus sõltubki suuresti sellest, kui hea on meeskonna ja kogukonna omavaheline side ning toetus. Lõppkokkuvõttes soovivad ju kõik, et meie noortest kasvaksid asjalikud ning oma eluga hästi hakkama saavad inimesed, kes kohalikku elu, ja riiki tervikuna, edasi viia aitaksid.

Ainus viis seda tagada, on noorte jaoks olemas olla nende kõige kriitilisematel arenguetappidel. Näidata nii sõnades kui tegudes, et neist päriselt hoolitakse ning neisse panustatakse ning siin peavad koostööd tegema kõik osapooled. Vaid siis tekib tugev side oma kodukohaga ning tahetakse täiskasvanueas ehk tagasigi tulla. Ja see on see, mille nimel neid üritusi teha! Noorte nimel!

 

Kristina Masen
juhataja
Põlva valla Noorsootöö Keskus


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Põlvamaa Rohelisem elu logo