30.05.23
 Alates 1. juunist on vallavalitsuse kassa Mammastes, Keldrikaela tee 2, avatud K 9.00-13.00 ja N 13.00-16.00.

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Põlvamaa parim maaraamatukoguhoidja 2021. aastal on Margit Õkva

Põlvamaa parim maaraamatukoguhoidja 2021, ühtlasi ERÜ auhinna aasta maaraamatukoguhoidja 2021 nominent Margit Õkva, on Peri raamatukogus töötanud küll vaid kaks ja pool aastat, kuid jõudnud teha palju.

Tööle asudes seadis Margit eesmärgiks kogukonna ühtekoondamise, sest raamatukogu ja kogukond peavad kokku kuuluma. Tema eestvõttel asutati 2019 Peri Küla Selts ja valiti esmakordselt Peri külavanem. Margit on seltsi juhatuse liige. Vähem kui aastase vahega on läbi viidud kaks tegevusrohket külapäeva.

2020. aasta sügisel avas Margit raamatukogu kõrval värkstoa, kuhu soetas Kohaliku Omaalgatuse Programmi abiga uhiuued kangasteljed, mis on tihedalt kasutust leidnud.

Margit korraldab palju üritusi. Tema peamiseks huviks on pärimuskultuur ja käsitöö, mõlemal alal on ta end palju täiendanud. Margit on pannud aluse väärikale allikaretke traditsioonile. Retked on pühendatud rahvakalendri- ja kirjandustähtpäevadele. 

Raamatukogus toimuvad järjepidevalt õpitoad. Käsitöö- ja kokakoolituste läbiviimiseks on Margitil endal pädevust küllaga, aga ta kutsub ka abilisi.

Peri raamatukogu osaleb ka üle-eestilises laste Lugemisisu programmis.

Margit haldab asjatundlikult raamatukogu-külakeskuse FB-lehte. Väljas on vajalik info, aga ka postitused, mida saab julgelt üritusteks nimetada. Sünnipäevasirvimiste sarjas tutvustas Margit ladusalt Ira Lemberi, Leelo Tungla, Aidi Valliku ja Anti Saare loomingut.

Ta on algatanud raamatukogu FB-lehel õige mitu konkurssi – viktoriin „Aprill rahvakalendris", kevadine foto- ja joonistuste konkurss, käimas on kirjasaatjate konkurss „Lugemaõppimise lood".

Mittevirtuaalne ja mõnusalt nostalgiline oli raamatukogu lastejoonistuste näitus. Pildid on raamatukogus valminud paljude aastate jooksul ja nii mõnelgi autoril on juba endal lapsed.

Kirjanduse tellimisel on Margit lati kõrgele asetanud ja kergemat sorti ajaviidet ta eriti ei hinda. Aasta jooksul on ta põhjalikult ja asjatundlikult oma kogu puhastanud.

Margit on andekas ja mitmekülgne. Järgmisel Uma Pidol tuleb ettekandele tema autorilaul „Mõtõlus", mis võitis võrukeelsete laulude konkursi. See pole muidugi Margiti ainus laul. Maakonnalehe Koit ajakirjanikuna oli Margit väga hinnatud ja jätkab jõudumööda ajakirjanduspõllul. Tema lugusid saab lugeda Põlva Teatajas ja hiljaaegu alustas ta koostööd ajakirjaga Tiiu. 

Õkvalt sellised on meie Margiti tegemised!
Palju õnne tunnustuse puhul!
Põlva Keskraamatukogu


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus, tänavavalgustus,
hulkuvad koerad ja kassid.

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

7.03.22

Põlvamaa Rohelisem elu logo