Põlva Vallavalitsuses toimub kodanike vastuvõtt ainult etteregistreerimisel.
Kodanikke teenindatakse ka telefoni ja e-kirja teelAmetnike kontaktid

Põlva Teataja uudised

« Tagasi

Veelauapargi ehitustöödega alustatakse käesoleval suvel

Järve veetaseme langetamine võimaldab alustada ka veelauapargi ehitustöödega. Põlva järvele veelauapargi ehitamise idee ulatub juba aastate taha, kus 2015. aastal kehtestatud Põlva järve rannaala puudutava planeeringuga veelauapargi loomise võimalus planeeringusse sisse kirjutati.

Loodava ringsüsteemis viiemastilise raja pikkuseks on pisut üle 500 meetri, mis võimaldab samaaegselt rajal sõita kuni 6 inimesel. Raja projekteeris ja ehitab Snow & Wakeboard Solutions OÜ. Antud ettevõte on alates 2011. aastast paigaldanud üle 100 süsteemi 20 erinevas riigis. Huvitava faktina võib välja tuua, et välismaise nime ja rahvusvahelise haardega ettevõte asub tegelikult Põlvamaal Maaritsa külas.

Kui väikeseid veelauaparke on Eestis mitmeid, siis ringsüsteemis radasid, millega saab tulevast Põlva järvel asuvat rada võrrelda on Eestis ainult üks. Hetkel asub ainuke ringsüsteemis rada Kamari paisjärvel Põltsamaal, mis avati eelmisel aastal ja külastajate nappust seal ei esinenud. Esimene hooaeg, mis kestis 111 päeva, tõi kokku enam kui 10 000 külastajat.

Veelauapargi valmimisel korraldab vald hanke rajale operaatori leidmiseks, kellel saab olema kohustus investeerida ja pakkuda ka muid lisateenuseid, muuhulgas aerusurfilaua- ning paadilaenutust. Kõike seda eesmärgil, et Põlva järvest saaks aktiivse puhkuse veetmise koht, mis meelitab sinna inimesi ka väljaspoolt maakonda.

Veelaua puhul ei ole tegemist ainult meelelahutusliku alaga, vaid ka spordialaga, mille tipud võistlevad maailmameistrivõistlustel. Kuna tegemist on populaarsust koguva spordialaga ja rahvusvaheline veesuusa ja veelaua föderatsioon (IWWF) on Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt tunnustatud, siis on peetud ka läbirääkimisi, et ala oleks esindatud juba 2024. aastal Pariisi olümpiamängudel. Kuidas sellega läheb, näitab aeg.

Veelauapargi raja ehitust rahastatakse COVID-19 eriolukorras kohaliku omavalitsuse üksustele investeeringuteks mõeldud toetusest, kus toetuse eesmärgiks oli toetada kohaliku omavalitsuse üksusi uute investeeringute elluviimisel, et aidata kaasa majanduse elavdamisele eriolukorra järgselt. Veelauapark sobib sellesse meetmesse, sest pargi loomisega ja opereerimisega tekib ka mitmeid töökohti. Riigihanke "Põlva veelauapargi ringkaabelsüsteemi ehitus" viis läbi Põlva Haldusteenistus, lepingu maksumus on 383 145 eurot.

 

Martti Rõigas

abivallavanem


 Põlva Haldusteenistus
tel 5560 1587
rein.kamber@polva.ee

Heakorra- ja haljastustööd,
teede hooldus,
hulkuvad koerad ja kassid.
7.06.21

 

"Põlva - Eesti lõõtsapealinn" logo

Europe Direct Põlvamaa logoPõlvamaa Rohelisem elu logo

27.10.20

 

          Põlva valla üldplaneeringu ideekorje kaardi logo