« Tagasi

Eesti rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elohelü peapreemia sai ansambel Pühapäevitajad

 

11.–12. mail toimunud festival kosutas hinge meeleolukate kontsertide, öömatkade ja kooslaulmistega. Festivalist võtsid osa 29 ansamblit ja 12 neist panid oma fantaasia ja virtuoossuse proovile võistluskontserdil, sättides uude vormi Urvastest pärit loo „Lätsi küllä", mis on üles kirjutatud aastal 1932. Žürii hindas peapreemia vääriliseks ansambli Pühapäevitajad.

Võistluskontserdil osalesid: Marbuus, Õed-vennad Ristikheinad vähendatud koosseisus, Vokaalansambel Mirt, Underground Forest, Pühapäevitajad, Tähtihellad, Mads Hansens Kapel (Taani), Puuluup, Kulno Malva, Must bass läks üle tee, Lajika (Rootsi), Küi.

Foto Meeli Küttim

Pühapäevitajad on pereansambel, kus kõik lapsed õpivad Tallinna Muusikakeskkoolis ja muusikapisik on haaranud nii pereisa Toomase (kitarr, vokaal), tütred Triinu ja Marii (viiulid, vokaal), pere pesamuna Jaagupi (tšello) kui ema Tuuli, kes aitab kaasa seadete nuputamisel. Žürii koosseisus Ingrid Rüütel, Celia Roose, Olav Ehala, Tauno Aints ja Peeter Perens kiitis nende maitsekat esitust:

Olav Ehala: „Nende esitus ei olnud tavapärane ümberarranžeerimine, vaid väga õnnestunud töötlus, kus oli tunda nende oma kindel nägemus.
Tauno Aints: „Loos olid pikemad arengukaared, materjali juures püsiti huvitavalt."
Peeter Perens: „Põnevalt arendatud seade ja oluline on see, et lugu ka esitati hästi. Kogu seadet iseloomustab hea maitse."

Mooste Elohelü kutsus tänavu muusikud kokku juba 19. korda. „Aitäh kõigile, kes mängisid, laulsid, kaasa mõtlesid, toetasid nõu ja jõuga. Kohtumiseni mais 2019, siis juba 20. festivalil," sõnas festivali projektijuht Liivi Tamm. „Igal aastal püüame publikut ka üllatada – tänavu vurasime mööda Lõuna-Eestit Folgilahvka muuskabussiga, kus rahvamuusika kõlas katkematult 24 tundi ning 2019. aastal saabuva juubeliaasta üllatust asume nuputama juba järgmisel nädalavahetusel. Kõik muuskute ja lugejate kaasamõtlemised ning head hullud ideed on oodatud!"

Preemiad:
Peapreemia: Pühapäevitajad
Parima kohustusliku loo preemia: Tähtihellad
Noortepreemia: Marbuus
Patroon Ingrid Rüütli eriauhind: Must bass läks üle tee.  Patroon tõstis esile ka ans Mirt esitust.
Publiku preemia: Tähtihellad
Võru Instituudi eripreemia Julge Joro – Underground Forest
Eesti Rahvaluule Arhiivi eripreemia: Küi
Seto Folgi eripreemia: Küi
Zoomfoto eriauhind: Puuluup
Sireli talu eripreemia: Mads Hansens Kapel (Taani)

Lisainfo:
Liivi Tamm
Eesti rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elühelü projektijuht
Tel: 51 07011
E-post: liivitamm@gmail.com
www.moostefolk.ee