« Tagasi

Euroopa päev 2018 Põlvas

Euroopa päev 2018 Põlva Gümnaasiumis

Sel aastal tähistatakse Põlvas Euroopa päeva kolmapäeval, 16. mail ja see on järjekorras viimane 2018. aastal Euroopa päeva tähistamisele pühendatud kümnest üritusest üle Eesti.

Sündmus leiab aset Põlva Gümnaasiumis kella 13–16 ja sinna on oodatud kõik – nii noored kui vanad, nii õpilased kui õpetajad. Euroopa päeva Põlvas juhib teleekraanilt tuntud Kristo Elias, kes veab ka debatti Euroopa Liidu teemadel. Arutelul osaleb maaeluminister Tarmo Tamm, kes räägib noorte võimalustest EL-is ja sealjuures põllumajanduses ning kodanike, kaupade, teenuste ja kapitali vabast liikumisest. Debatti „Millist kultuuripärandit loome täna" veab Annela Laaneots, kes on Euroopa Kultuuripärandiaasta 2018 projektijuht Eestis.

Lisaks võimalusele uudistada Eesti esimest liginullenergia koolihoonet seestpoolt saab sündmusel kuulda-näha ka noortekollektiivide esinemisi. Noortelaval esinevad Põlva Gümnaasiumi bänd ja vokaalansambel Blue-S. Kuulda saab räpikõnet. Avatud on Eesti parimate õpilasfirmade laat, üles astuvad Põlva Muusikakooli noorte kapell ja Kristin Semm lõõtspillil. Räpi ja regilaulu vahelisi seoseid uurib ning aitab kaasa kultuuripärandi sünnile seto noorte leelokoor Tsibihärblaseq. Põnevust pakuvad interaktiivne rattamäng ja viktoriin, jagatakse ka auhindu! Päeva lõpetab sünnipäevakook.

Kohtumiseni Põlva Gümnaasiumis!

Lisainfo:
Annely Eesmaa
Põlva Vallavalitsus
Europe Direct Põlvamaa teabekeskuse juht
799 9494; 516 0435