« Tagasi

Jooksupühapäev staadionil

Põlva staadion täitus pühapäeval, 20. septembril noortega. Toimus koguni kaks jooksuvõistlust, kus distantsiks staadioniring – 400 m.

Viiendat korda peetud lastejooksul Usin jooksja osales 198 vahvat jooksusõpra, kes jooksurõõmu nautisid. Jooksjad olid vanuses 3-10 aastat, kõige väiksemad läbisid staadioniringi ema-isaga.
Staadionil oli mitmesuguseid tegevusi, mida pakkusid koostööpartnerid Maanteeametist, Politseist ja Keskkonnainspektsioonist. Kohal oli töötervishoiu ja -keskkonna maskott Napo, kes aitas juhtida tähelepanu ohutusele nii kodus kui töökohal.
Tugiõpilaste liikumine TORE pakkus pere pisematele käelist tegevust ja TOREvant tegi koos lastega mitu jooksutiiru.
Põlva valla Noorsootöö Keskuse poolt oli võimalus sõita tõukeratastega ja nende juhendamisel sai kiivri õige kandmine palju selgemaks kui kunagi varem.
Aga pühapäev on ju pannkoogipäev! MTÜ Himmaste pannkoogimeistrite küpsetistel oli nii suur minek, et maitsva suutäie jaoks tuli päris pikas sabas seista. Aga tasus igati ootamist!
Igale jooksjale olid auhinna välja pannud AS TERE ja Europe Direct Põlvamaa teabekeskus, lisaks oli hulgaliselt loosiauhindu. Suur tänu kõigile osalejaile ja toetajaile!

Peale lastejooksu algas Tähtede jooks. 400 m läbis aja peale 64 jooksjat: 37 tütarlast/naist ja 27 poissi. Kohalikele jooksjatele olid konkurentsi pakkuma tulnud jooksuhuvilised Tartust, Kambjast, Tilsist, Moostest, Võrust, Krootuselt ja Räpinast.
Sündmus oli tore sissejuhatus algavasse üle-euroopalisse spordinädalasse, kuhu mahub veel mitmeid liikuma kutsuvaid sündmusi – spordipäevad lasteaedades ja koolides, 69. Põlva laste jooksupäev ja hooaja viimane orienteerumisteisipäevak.
Olge terved!

Janika Usin
lastejooksu korraldaja