« Tagasi

Konkurss "Eesti kaunis kodu 2020" ootab osalejaid!

Kui Sa oled märganud mõnda kaunist kodu, talu/tootmistalu, korterelamut, ühiskondlikku hoonet, tootmiskompleksi, küla, parki, väljakut või leiad, et Sinu kodu on tunnustamist väärt, siis palun esita ettepanek hiljemalt käesoleva aasta 29. juuniks vallavalitsusele, aadressil tiia.zuppur@polva.ee või helista telefonil 5347 1669.

Eesti Kodukaunistamise Ühendus (EKKÜ) koostöös maakondade esindajatega viib ka sellel aastal läbi üle-eestilist konkurssi „Eesti kaunis kodu", mille patroon on Eesti Vabariigi President. Konkursi „Eesti kaunis kodu 2020" käigus autasustatakse iga maakonna konkursi kolme võitjat ning eriautasudega üle vabariigi üht parimat tervisespordirajatist, tööstusmaastikku ja energiasäästlikku kodu. Konkursi võitjaid tunnustab Eesti Vabariigi President vastuvõtul, mis toimub tõenäoliselt oktoobrikuus. Kõiki kohalike omavalitsuste poolt maakondlikule konkursile esitatuid tunnustab Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees mastivimpli ja EKKÜ tänukirjaga.

Põlva maakonna 2020. aasta kaunimate kodude selgitamiseks esitavad kohalikud omavalitsused konkursile kandidaadid (võib olla eramu, maa- või suvekodu, talu/tootmistalu, korterelamu, ühiskondlik hoone, tootmiskompleks, küla, park, väljak jne), mille hulgast valib maakondlik komisjon välja Eesti Vabariigi Presidendi poolt tunnustatavad objektid.

Lisaks eelnevatele saab esitada kandidaate eriautasule järgmistes kategooriates:

  • parim tervisespordirajatis (Eesti Olümpiakomitee eriauhind);
  • parim tööstusmaastik (Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Tööandjate Keskliidu eriauhind).

Konkursil osalemiseks tuleb esmalt esitada kandidaat kohalikule omavalitsusele. Oma kaunist koduaiast võib julgelt ka ise teada anda aadressil tiia.zuppur@polva.ee või helista telefonil 5347 1669.

Võimalusel palun kirjeldada konkursile esitatud objekti väärtusi ja lisa selle digitaalsed fotod (koos autori nimega) erinevatest, just sellele kodule iseloomulikematest, kohtadest. Tervisespordirajatise puhul peaks fotodelt olema muu hulgas näha, et seda kasutavad intensiivselt erinevatel aastaaegadel nii noored kui vanad

Eelmisel aastal konkursil osalenud Põlvamaa laureaatidest saab lugeda:

https://lounapostimees.postimees.ee/6743776/polvamaa-kaunite-kodude-hulgas-on-nii-polistalusid-kui-ka-uusehitisi

Lisainfo:
Tiia Zuppur
arhitekt-planeerija
799 9491; 5347 1669
tiia.zuppur@polva.ee