« Tagasi

Laupäeval avatakse kauaoodatud kaasajastatud Põlva linna staadion

Ümberehitatud Põlva linna staadion avatakse laupäeval, 22. septembril lastejooksuga.

Põlva staadioni remonti on oodatud aastaid ja võib isegi öelda, et aastakümneid.  Ainulaadselt looduslikus kausis asuv staadion ehitati esialgsel kujul 1970. aastatel. 1980ndate lõpus pandi sellele 89 000 rubla eest kummikate ja siis oli see küllaltki kaasaegne objekt. Tänaseks oli aga spordiväljak lootusetult vananenud.

Kauaoodatud ümberehituse esimene etapp on andnud Põlva staadionile kaasaegse ilme – loodusliku muruga jalgpalliväljak, mida ümbritseb 400-meetrine tartaankattega jooksurada, kaugushüppekastid, kõrgus- ning teivashüppesektor, palli/odaviske hoovõturada, kuulitõuke- ja kettaheitesektorid. Nüüd poleks maailma paremikku kuuluval põlvakast kümnevõistlejal Maicel Uibol piinlik kodus viibides staadionile tuua ka maailmameistrist abikaasat Shaunae Millerit.

Staadion avatakse ja lipud heisatakse laupäeval, 22. septembril. Auringi staadionil teevad selle tulevikukasutajad – beebid, kes praegu veel kärudes. Avaringi jooksevad Põlva asutuste ja ettevõtete esindajad ning seejärel saavad uuel jooksurajal liikumisrõõmu nautida lastejooksust osavõtjad. Tegevusi leidub kogu perele.

Staadioni ümberehitusprojekti koostas Eesti Jalgpalliliit ja ehitas AS Valmap Grupp. Rekonstrueerimise esimese etapi maksumuseks kujunes ca 1 miljon eurot, rahastaja on Põlva vald. Staadioni valgustus valmib Euroopa Liidu rahastuse toel.

Teate koostas:
Annely Eesmaa
Avalike suhete spetsialist
Põlva Vallavalitsus
799 9494; 516 0435