« Tagasi

Otsitakse võro keele agente!

Võro Instituut otsib julgeid inimesi, kes oskavad võro keelt ja on valmis võro keele nädalal 2.-8. novembril julgustama ka teisi rohkem võro keelt kasutama. Need julged saavad endale „ametinimetuse" VÕRO KEELE AGENT. Enese märgatavaks tegemiseks saavad nad kasutada agendipusa ja –märki. Agente pannakse kirja kuni 15. oktoobrini.

Agentide värbamise idee sai alguse soovist, et võro keele nädala ajal oleks võro keelt rohkem kuulda ka väljaspool organiseeritud sündmusi – et seda kõneldaks kodus, tööl, koolis, huviringis, avalikult üles astudes jne. Agendiks võib ennast üles anda igaüks, kes oskab ja julgeb võro keelt rääkida.

Ei ole oluline, kas ta töötab sel ajal paljude inimeste ees, oma väikeses töökohas või päris kodus. „Kui agent võro keele nädala ajal ka päris karantiinis peaks istuma, ei ole häda midagi – teistele eeskujuks olla saab ka näiteks helistades või sotsiaalmeedias võro keeles suheldes," kinnitab Triinu Laan, kes on võro keele nädala üks eestvõtjatest.

Agent saab endale agendi rinnamärgi ja omahinna eest (u 20 eurot) tellida ägeda pusa, mille rinnal on kiri „VÕRO KEELE AGENT 001" (nimelt kannavad järgmise aasta agendid numbrit 002). Pusa seljale on kirjutatud „MA MÕISTA VÕRO KIILT. MIÄ OM SU SUPÕRPAVVÕR [ILMKISTUMALDA VÄGI]?"

„Tegelikult liigub meie keskel juba aastaid mitmeid inimesi, kes käituvad kogu aeg võro keele agentidena. Valisime neist välja kolm Mari Kalkuni, Marju Kõivupuu ja Contra – kes said endale selga näidispusad," selgitab Triinu Laan veel. Pressiteatele on lisatud pildid Mari Kalkunist, kes näitab pusa eest- ja Contrast, kes demonstreerib seda tagantpoolt.

Kui sa tunned endas soovi olla võro keele agent, tule anna ennast üles! Pusa suuruste ja värvide valik on väljas Võro Instituudi kodulehel https://wi.ee/et/tegemised/voru-keele-nadal-2020/voro-keele-agent/.
Anna endast märku hiljemalt 15. oktoobriks Triin Toomele telefoni või e-postiga: 5120772, triin.toom@gmail.com<mailto:triin.toom@gmail.com>.