« Tagasi

Põlva kultuuriaasta 2021 algab Euroopa kultuuripealinna vaimus

Põlva vald allkirjastab Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 koostöölepingu neljapäeval, 28. jaanuaril kell 20.15 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse ees.

Tartu 2024 koostöölepingu allkirjastavad Põlva vallavanem Georg Pelisaar, SA Tartu 2024 nõukogu esimees Urmas Klaas ning SA Tartu 2024 juhatuse liige Priit Mikk. Lepingus on kirjeldatud Euroopa kultuuripealinna regionaalse programmi loomise, turundamise ja rahastamise aluspõhimõtted ning see käivitab Euroopa kultuuripealinna põhjaliku ettevalmistamise ja elluviimise Lõuna-Eestis.

Koostöölepingu allkirjastamine toimub vahetult pärast ansambli Estonian Voices kontserti. Sellel on ka märgiline tähendus, sest Eesti üks unikaalsemaid a capella ansambleid sündis Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel eriprojekti raames.

Euroopa kultuuripealinn on Euroopa hinnatuim kultuuri- ja kogukonnaprojekt, mille eesmärk on innustada Euroopa linnu ja piirkondi kultuurist kantud arengule. Tartu koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega võitis 2024. aastaks Euroopa kultuuripealinna tiitli, mis annab võimaluse elavdada nii linna kui piirkonna kultuurielu ja tutvustada meie kultuuriväärtusi külalistele kogu maailmast. Sõlmitav koostööleping annab Põlva vallale võimaluse olla osa Euroopa kultuuripealinnast.

 

Teate koostas:
Annely Eesmaa
avalike suhete spetsialist
799 9494; 516 0435
annely.eesmaa@polva.ee

Foto: Riho Semm