« Tagasi

Põlva SERVITI juhib Eesti Meistrivõistluste finaalseeriat

Eile, 10. mai pärastlõunal startis Põlvast buss käsipalluritega Kehra suunas, et pidada maha finaalseeria II mäng HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga. Pool tundi hiljem järgnes meeskonnale ka fännibuss. Kohaleminek tasus ära, sest võitjana väljus Põlva Serviti tulemusega 24:15 (12:5). Serviti juhib ühe meeskonna kolme võiduni mängitavat seeriat 2:0.

"Analüüsisime esimese kohtumise korralikult läbi, mistõttu saime vastase paremini ohjeldatud.  Eston Varuski suurepärane töö väravas andis hea aluse mängu võiduks. Rünnakul jagunesime ühtlaselt, keegi teistest rohkem esile ei tõusnud. Mäng ise ei olnud nii stabiilne kui oleks tahtnud. Rünnakul tulid ikka mõned mõõnad sisse ja suurema edu korral tõstavad mõned mängijad jala gaasipedaalilt üles, " sõnas mänguga siiski rahul olnud Kalmer Musting.

Suurepärase mängu tegi väravavaht Eston Varusk, kelle seljataha ei suutnud vastane visata ühtegi 7-meetri karistusviset ning kes tegi edukaid tõrjeid ka 6-meetri joonelt värava suunas visatud pallidele. Esimesel poolajal tegi Varusk 15 tõrjet ja kogu mängu jooksul kokku 24 tõrjet.

Musting jätkas: "Nüüd tuleb pühapäevaks korralikult meeskond ette valmistada,  nii tehnika, taktika kui ka mentaalse poole pealt."

Võidukas II mängus viskasid väravaid: Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Roman Aizatullov, Anatolii Chezlov 4, Henri Sillaste 3, Carl-Eric Uibo 2, Siivo Sokk, Raiko Rudissaar, Sergii Ljubshenko 1.

"Meeskonna võidus oli oma panus ka meie 8. mängijal, s.o meie suurepärastel fännidel, kes hoolimata tööpäevast Kehrasse kaasa sõitsid. Fännidele suur aitäh, täna oli Kehra saalis tunne nagu mängiks kodusaalis, " kiitis peatreener Põlva Serviti fänne.

Kolmas mäng finaalseerias toimub pühapäeval 13. mail kell 18.00 Mesikäpa hallis.

Foto: Põlva Serviti mängijate (punases) Anatoli Chezlov, Kristjan Muuga ja Hendriku Varuli hea koostöö on üks Serviti edu võtmeid Foto: Helin Potter

Helin Potter
Põlva Käsipalliklubi