Põlva Vallavolikogu otsustas 2020. aasta Põlva valla tunnustuste saajad

Põlva valla aukodanik on Anne Vasarik ning aasta tegu Mari ja Mikk Jürjensi muusikafilm „Hommikust õhtuni. Põlvas."

Anne Vasarik on tegutsenud Põlvamaal enam kui 50 aastat suusatamise ja lasketreenerina. Aastatel 1973–2001 töötas Põlva Spordihoone juhatajana. Korraldanud palju maakondlikke ja üleriigilisi laskespordispordivõistlusi, sh aastast 1975 Põlva karikavõistlusi laskmises. Praegusel aja on Anne aktiivne tervisesportlane ning on seotud Põlva Jahiseltsi tegevustega.

Muusikafilm "Õhtust hommikuni. Põlvas." esitab lapsepõlves Põlvas elanud laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjensi värsket loomingut maalilisel suveööl Põlvas. Muusikafilmis ei tutvustata mitte ainult Mari Jürjensi uut loomingut, vaid kuuleme ka südamlikke lugusid tema seosest Põlvaga ja näeme taustaks väga ilusat looduslikku Põlvat. Film esilinastus Põlvas, seda on näidatud suurimal kinoekraanil pealinnas – Solarise Apollo kinos ning Kuressaares ja Raplas. Filmi valmimist kajastati üleriigiliselt suurimates päevalehtedes ning 1. novembrist 2020 sai õiguse filmi näidata kolmeks aastaks ka Eesti Rahvusringhääling.

Aasta vabatahtliku tunnustuse pälvis Katrin Viilu panuse eest orienteerumisklubi Kobrase, vähiravifondi Kingitud elu ja Toidupanga tegemistes.

Kultuuripreemia spordi vallas jalgpalliklubi Lootos treener Kaido-Meinhard Kukli, kes tulemusliku tööga riigi kõige populaarsemal ja konkurentsitihedamal spordialal on toonud Põlva vallale positiivset tähelepanu ja aidanud piirkonda tutvustada riigi jalgpallikogukonnale.

Kultuuripreemia kultuuri vallas antakse suvelavastusele „Vana klaver", mille produtsendid ja idee autorid on Tarmo Kiviväli ja Maarek Toompere, lavastaja Ain Mäeots ja stsenarist Ott Kilusk. „Vana klaver" on vaieldamatult 2020. aasta suve suursündmus, mis tõi Põlva valda külastajaid ja lisas tuntust.

Preemiad antakse pidulikult üle Põlva vallavolikogu esimehe ja vallavanema pidulikul vastuvõtul 20. veebruaril 2021.