« Tagasi

Põlva võistkonnad võtsid omavahel mõõtu

Käsipalli meistriliiga vaheturniir hakkab lõppema. Ühes viimases kohtumises mõõtsid omavahelist tugevust Põlva Serviti ning nende järelkasvumeeskond Coop Põlva. Järelkasv ei lasknud esindusvõistkonnal jalga sirgu lasta, kuid võitjana väljus ikka Põlva Serviti tulemusega 37:28 (19:15).

"Meeskond pidas mängu strateegiast kenasti kinni. Tehnilist praaki tegime vähe ja mänguaega andsime ka kõigile," kirjeldas meeskonna mängu Rein Suvi, kes oli seekord Põlva Serviti treeneriks ja juhendajaks.

Mäng oli ilus ka kõrvalt vaadates. Eks on teada, et Serviti on füüsiliselt noortest üle ning see võimaldas pakkuda publikule ka iluväravaid. Ning publik nautis mängu. Ka polnud vahet, kes ilusa soorituse tegi, kaasa elati mõlemale võistkonnale ühtemoodi.

 
Pildil: Coop Põlva küll võitles, kuid Henri Sillastet (punases) nad peatada ei suutnud. Henri Sillaste viskas Põlva Serviti parimana 8 väravat (Helen Potteri foto)

"Jäime Eston Varuskiga, kes täna tegi hea mängu, hätta. Suutis ta ära tõrjuda meie 7-meetri karistusvisked ning ka muidu tegutses puurisuul hästi. Ka oli meil tehnilist praaki, pallkaotusi ja valesööte, mida Serviti meile ei andestanud ja kiirrünnakutega kiiresti väravateks realiseeris. Noored täna Servitile veel vastu ei saa. Kurvastab, et kõik mängijad ei panusta oma võimete kohaselt. Kui Andreas Rikken ja Marken Veiko tegid korraliku mängu, siis kahjuks teised nende mänguga kaasa ei tulnud ja ainult kahe väravaviskajaga teistsugust tulemust ei saa," analüüsis mängu Coop Põlva treener Kalmer Musting.

Põlva Serviti poolt panustasid väravatega: Henri Sillaste 8, Hendrik Varul 5, Sander Sarapuu 4, Kristjan Muuga, Roman Aizatullov, Anatolii Chezlov, Henri Hiiend 3, Carl-Eric Uibo, Ülljo Pihus, Siivo Sokk, Sergii Ljubtšenko 2.

Coop Põlva väravaviskajad: Andreas Rikken 8, Markel Veiko 6, Alfred Timmo, Mathias Rebane, Tõnis Kase 3, Priit Jõks, Taniel Sermat 2, Mihkel Muld 1.

Teisipäeval, 27. märtsil 2018, kohtub Põlva Serviti Mesikäpa hallis HC Viljandiga, kes eelmises omavahelises kohtumises lõpetas Põlva Serviti 24-mängulise võitude seeria. Päev hiljem kohtub Coop Põlva võõrsil HC Kehra Horizon Pulp&Paperiga.

Algaval nädalavahetusel 23.-25.04.2018 mängivad mitmed Coop Põlva noored A-klassi (sünniaastaga 1999 ja nooremad) Eesti Meistrivõistluste II etapil Põlvas Mesikäpa Hallis. Esimese etapi võitsid Põlva noored ülekaalukalt ühtegi mängu kaotamata. Teise etapi lõpuks on selge, kas tuleb ka A-klassi meistritiitel.

Helin Potter
Põlva Käsipalliklubi