« Tagasi

Uus õppeaasta Põlva vallas

Uuel õppeaastal alustab seitsmes Põlva valla üldhariduskoolis õppetööd 1300 õpilast. Neist 131 last lähevad esimesse klassi. Põlva valla kaheksas lasteaias käib kokku 592 mudilast.

Põlva valla haridusmaastikul tegutsevad veel riigikoolina Põlva Gümnaasium, mis avas sellest õppeaastast mittestatsionaarse õppe. Johannesse Kool ja Lasteaed Rosmal tegutseb erakooli-ja lasteaiana nii Rosmal kui Himmastes.

Huviharidust pakuvad kolm valla huvikooli Põlva linnas - spordikool, kunstikool ja muusikakool. Erahuvikoolina tegutsevad Mooste Rahvamuusikakool, JJ-Street Tantsukool ning Põlva Tantsu- ja Spordikool Meie Stuudio.

Suurima muudatuse läbib sellel õppeaastal Põlva Kooli Kesk 25 õppehoone, mille ümberehitustegevusega alustati augusti keskel, et 2019. aasta sügisel õpilasi ja õpetajaid tervitada täiesti uuendatud õpikeskkonnaga ruumides. Töid teostab Embach Ehitus OÜ/Nordecon AS ja projekti kogumaksumus on 3 318 315,40 eurot. Ehitustööde tõttu saab kooli Mäe tänava kaudu ja jalgsi liigeldes ka lasteaia Lepatriinu parklast tulles Mesikäpa Halli tagant lähenedes. Koolimajja sisenetakse õppehoone A-korpuse jalgrattaparklapoolsest uksest. 5. ja 6. klasside õppetöö on korraldatud Lina 21 õppehoones. Põlva kohaliku linnaliini sõidugraafik on leitav SIIT

Põlva valla koolibussiring alustab sõite 3. septembril kevadise graafiku ja marsruudi alusel. Bussigraafiku leiab SIIT

Põlva Kooli Koolimaja tee õppehoone parklasse on taas märgitud eraldi punase vaibana ala, millel saavad lapsed turvaliselt parkla läbida ja koolini liikuda. Kooli kõrval asuval maanteel viitavad õigele piirkiirusele ka markeeritud märgid, et juhtida tähelepanu liiklusohutusele haridusasutuste juures.

 

Liikluskoormuse hajutamiseks alustati Kesk tänavalt Pihlapuu lasteaia juurde viiva tee ümberehitusega. Tööde käigus rajatakse uus jalakäijate tee Kesk tänava bussijaamast kuni Pihlapuu lasteaiani, et tagada turvaline liiklemine jalakäijatele. Sõiduteel taastatakse asfaltkate ning nähakse ette sõidukite peatumiskohad. Täpsemalt saab lugeda SIIT

Esimesse klassi astujale on Põlva vallas toetus 150 eurot ja toetust saab taotleda kuni 30. septembrini. Toetus määratakse Põlva valla haldusterritooriumil asuva kooli esimesse klassi esmakordselt õppima asuvale lapsele, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Põlva vald.

Uue kooliaasta avaaktuste info leiab SIIT.

Tervitan kõiki tarkusepäeva puhul ning soovin turvalist, põnevat ja teadmisterohket õppeaastat! Õppige ja hoidke ka südametarkust – oskust olla hooliv ja mõistev, armastav ja toetav.

Janika Usin
abivallavanem