« Tagasi

9. veebruaril peeti Põlva Gümnaasiumis 27. õpilasetlejate riigikonkurss

Kolmes vanusegrupis võistles rohkem  kui 40 õpilast üle Eesti.  Esitada tuli luuletus ja proosapala.

Osalejate, juhendajate ja žüriiliikmete arvates õnnestus konkurss väga hästi. Hubases koolimajas (millega samuti tutvuti)  kujunes  konkursi meeleolugi koduseks ja südamlikuks.

Žürii koosseisus Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit), Christopher Rajaveer (Eesti Draamateater, EMTA Lavakunstikool) ja Karl Laumets (teater Vanemuine) rõhutas, et konkursil kõlas väga hea emakeel. Lisaks   eesti keelele sai kuulda ka väga head vene keelt. Tekstide valik oli seekord suurepärane, milles on kindlasti suur osa juhendajatel.

Edu saatis ka meie valla õpilasi.Nooremas vanuseastmes (4.-6. kl) saavutas laureaaditiitli Põlva Kooli 5.b klassi õpilane Marcus Adamson, kelle  juhendaja on Viive Rätsep. Žürii sõnul on Marcus särav, eneseteadlik ja väga julge esineja. Tema esitus on täpne, ta tunnetab seda, mida räägib.
Publikupreemia pälvis Põlva Gümnaasiumi 11.b klassi õpilane Margit Pikk, keda juhendab Merle Pintson. Zürii tõi Margiti puhul esile vaba esituse ja väga hea tekstivaliku.
Põlva valla eripreemiaga  särtsaka esinemise eest tunnustati Kristo Vahti Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist. Teda  juhendab  Krista Kask.

Konkursi tulemustega tervikuna saab tutvuda Eesti Harrastusteatrite Liidu kodulehel www.harrastusteatrid.org.

Konkurssi toetasid Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp, Eesti Harrastusteatrite Liit, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva Gümnaasium, Põlva Kool ja Põlva Vallavalitsus.

Suur tänu kõigile osalejatele, juhendajatele ja toetajatele!